"Życie Powiatu Iławskiego" zwyciężyło w konkursie "Medialna Perła Samorządu"!

2020-10-20 12:57:55 (ost. akt: 2020-10-20 13:44:56)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jest nam niezwykle miło poinformować, że wydawany przez nas we współpracy z samorządami powiatu iławskiego miesięcznik "Życie Powiatu Iławskiego" zwyciężył w pierwszej edycji konkursu "Medialna Perła Samorządu" organizowanego przez Gazetę Prawną!
Od ośmiu lat Dziennik Gazeta Prawna organizuje konkurs Perły Samorządu. W tym roku po raz pierwszy nagradzano gazety samorządowe, media elektroniczne danych samorządów oraz kampanie informacyjne. I tak się "złożyło", że zwycięzcą pierwszej edycji "Medialnej Perły Samorządu" w kategorii prasa zostało nasze "Życie Powiatu Iławskiego"!

"ŻPI" to ukazujący się od początku 2016 roku bezpłatny miesięcznik, który tworzymy we współpracy z powiatem iławskim (współinicjator powstania tytułu), z miastem Iława, gminą Iława, gminą Susz oraz gminą Kisielice. Przyznajemy: współpraca układa się bardzo dobrze, czego dowodem może był m.in. nagroda przyznana przez Gazetę Prawną, a także słowa uznania ze strony naszych czytelników. Cały czas pracujemy nad rozwojem tytułu — aktualnie różni się on znacznie od pierwszych wydań, a ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy.

W naszym miesięczniku znajdziecie Państwo najnowsze wiadomości z powiatu iławskiego; artykuły dotyczące kultury, sportu, są także porady, informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz służby zdrowia i chyba najcenniejsza rzecz (przynajmniej w ocenie czytelników): historie niezwykłych osób i miejsc. Często publikujemy te materiały na portalu ilawa.wm.pl i widzimy, jaką poczytnością się cieszą.

— Nie możemy podać dokładnej ilości tytułów zgłoszonych do tej kategorii, tak stanowi nasz regulamin. Mogę tylko zdradzić, że nie były to dwie czy trzy gazety, było ich dużo, dużo więcej, a zgłoszenia mieliśmy z całej Polski — mówi Rafał Zieliński z działu projektów korporacyjnych Dziennika Gazeta Prawna.

W uzasadnieniu werdyktu można przeczytać: "Iława i „Życie Powiatu Iławskiego” – chociaż jak sama nazwa wskazuje jest to publikacja o charakterze powiatowym, to periodyk powstaje w nietypowym trybie — jako kooperatywa gmin — w tym Iławy właśnie".

— Cieszymy się, że "Życie Powiatu Iławskiego" zostało docenione przez kapitułę konkursu "Perły samorządu". To miesięcznik, do którego przykładamy wielką wagę i mocno pracujemy nad treściami publikowanymi na stronach powiatowych — mówi starosta iławski, Bartosz Bielawski.

— W "Życiu Powiatu" uciekamy od politykowania. Staramy się, żeby była to gazeta jak najbardziej niezależna. Dużo ważniejsze od polityki jest dla nas informowanie społeczeństwa o ważnych dla niego sprawach. Edukacja, która jest u nas priorytetem, kultura, sport, historia i tak dalej — to jest nasz pomysł na miesięcznik i jak widać, taka gazeta jest bardzo dobrze odbierana — dodaje Bielawski.

Musimy w tym miejscu jeszcze komuś podziękować, konkretnie urzędowi gminy Iława, który zgłosił "ŻPI" do konkursu. Zresztą wójt Krzysztof Harmaciński odebrał jeszcze inne Perły Samorządu. — Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gmina dostała również wyróżnienie w kategorii Kampania Komunikacyjna — mówi Robert Jankowski z UG Iława. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

— Gmina Iława po raz kolejny rozbiła bank w naszym konkursie! — zauważa Rafał Zieliński z Gazety Prawnej.

Wójt Krzysztof Harmaciński przyznaje, że współpraca jego samorządu z "Życiem Powiatu" układa się bardzo dobrze. — Gdyby było inaczej, to nie zgłaszalibyśmy tego tytułu do konkursu "Perły samorządu". Dzięki tej gazecie mamy możliwość informowania społeczeństwa powiatu iławskiego o naszych działaniach — mówi wójt gminy Iława.

— Uważam osobiście, że ta gazeta jest bardzo dobra. Podczas wyczytywania zwycięzcy w kategorii "Prasa samorządowa" kapituła konkursowa podkreślała także dobre redagowanie i bardzo skuteczny system dystrybucji. Do tego ważny jest fakt, że gazeta jest bezpłatna — dodaje Harmaciński.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #2989131 | 10.10.*.* 21 paź 2020 08:22

    Brawo wreszcie porządna prasa na iławskim rynku medialnym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Lolek #2988894 | 10.10.*.* 20 paź 2020 17:07

    Brawo! Dużo lepsza praca niż szmatławy Kurier

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5