Zabrał ojczymowi samochód, żeby pojechać do żony
2020-10-09 09:28:27(ost. akt: 2020-10-09 10:18:34)
Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że ma również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży samochodu. Policjanci pojechali na miejsce. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że sprawca, wykorzystując sen pokrzywdzonego, zabrał z posesji land rovera. Policjanci przesłuchali zgłaszającego oraz świadków. Dzięki temu szybko udało się ustalić i zatrzymać sprawcę. Okazało się, że samochód zabrał pasierb pokrzywdzonego, 23–latek został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu iławskiego posiada również sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Okazało się, że mężczyzna chciał tylko pojechać do żony i z nią porozmawiać. Policjanci odzyskali land rovera, którego przekazali pokrzywdzonemu.
Kodeks karny za sam zabór pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Iława/eka
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez