Dawid Kopaczewski: "Seniorzy stanowią ogromny skarb dla młodszego pokolenia"

2020-10-07 08:33:10(ost. akt: 2020-10-07 08:51:22)   Artykuł sponsorowany
Uroczyste obchody Dnia Seniora w iławskim kinie

Uroczyste obchody Dnia Seniora w iławskim kinie

Autor zdjęcia: UM Iława

Z biura burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego otrzymaliśmy list, w którym podkreśla on, jak ważne dla społeczeństwa są osoby starsze, a przy okazji składa im życzenia.
"Drogie Mieszkanki i drodzy Mieszkańcy Iławy,
obejmując stanowisko burmistrza jednym z priorytetów mojej kadencji było stworzenie miasta przyjaznego wszystkim mieszkańcom. Mając na uwadze fakt, iż osoby po 60 roku życia stanowią dużą część mieszkańców Iławy zdawałem sobie sprawę, iż dla tej grupy społecznej powinna być stworzona indywidualna oferta wsparcia. Przygotowując propozycje aktywności dla seniorów w naszym mieście byłem przekonany, że powinna być wszechstronna i różnorodna w taki sposób, aby spełniała oczekiwania wszystkich. Mimo, iż mam 38 lat staram się wczuć w potrzeby osób starszych, dużo obserwuję w swojej pracy, a także w prywatnym życiu i widzę, z jakimi problemami na co dzień zmagają się osoby w tym wieku. To problemy, z którymi zmierzymy się kiedyś my wszyscy.

Seniorzy stanowią ogromny skarb dla młodszego pokolenia i mają w sobie duży potencjał, z którego wszyscy powinniśmy korzystać. Lata życia i zdobyte podczas niego doświadczenie to nie tylko kopalnia wiedzy, ale też szersza perspektywa, która pozwala zauważyć wiele aspektów życia, których młodsi wiekiem nie są w stanie dostrzec.

Drodzy Seniorzy, pragnę podziękować Wam za to, że jesteście, bo dzięki Waszej obecności mamy stały dostęp do skarbca Waszych doświadczeń życiowych. Życzę Wam także wielu aktywności i radości życia oraz co najważniejsze dużo zdrowia, aby móc realizować wszystkie plany. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem na realizację rzeczy niespełnionych, a każdy dzień dostarcza Państwu uśmiechu i satysfakcji.
Burmistrz Miasta Iławy
Dawid Kopaczewski
"UM Iława

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5