W sobotę sprzątanie lasu przy Osiedlu Podleśnym

2020-10-06 10:26:38 (ost. akt: 2020-10-06 10:45:21)
Ten las będzie sprzątany w sobotę

Ten las będzie sprzątany w sobotę

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" - pod takim hasłem już po raz drugi odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. Organizują ją sami mieszkańcy osiedla, którzy w tym roku spotkają się 10 października.
Zwrócił się do nas Michał Młotek, główny organizator wielkiego sprzątania lasu, pisząc: "Las za osiedlem Podleśnym w Iławie to popularne miejsce spacerów i rekreacji. O każdej porze dnia spotkać tam można miłośników biegania, nordic walkingu oraz jazdy na rowerze. Niestety, to też popularne miejsce towarzyskich spotkań, po których bardzo często pozostają różnego rodzaju śmieci - głównie plastikowe i szklane butelki".

W ubiegłym roku mieszkańcy również sprzątali las, wówczas akcja odbyła się 20 lipca. Wtedy w ciągu zaledwie godziny udało się zebrać ponad 150 kg śmieci. W tym roku mieszkańcy osiedla oraz wszystkie chętne osoby ponownie wezmą sprawy w swoje ręce, dając przykład wszystkim tym, którzy bezmyślnie zaśmiecają to miejsce.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę, 10 października. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 10:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki na osiedlu Podleśnym.

Inicjatorami akcji są sami mieszkańcy, w tym grupa radnych rady miejskiej w Iławie z południowej części miasta na czele z Michałem Młotkiem. Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewnił odbiór odpadów oraz Starostwo Powiatowe w Iławie, które zadbało o worki do odpadów.

W trakcie sprzątania obowiązuje reżim sanitarny - zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Szczegóły dotyczące "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" dostępne są na stronie wydarzenia: Sąsiedzkie sprzątanie lasu

red.

Masz dla nas temat?
Daj znać! ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5