Butelką uderzył znajomego w głowę. Obrażenia są poważne

2020-10-05 12:30:36 (ost. akt: 2020-10-05 12:56:45)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci z Susza wspólnie z prokuraturą rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko mieszkańcowi tego miasta. 44-latek uderzył znajomego butelką w głowę, bo ten — jak twierdzi sprawca — wcześniej pokłócił się z jego najbliższymi.
Policjanci z komisariatu w Suszu pod nadzorem prokuratury rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi miasta.
— Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony stojąc przy jednym z lokalnych sklepów w pewnym momencie został uderzony w głowę pełną butelką piwa. Spowodowało to poważne obrażenia twarzy u mężczyzny — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Okazało się, że sprawcą jest 44-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. — Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia, który trafił do sądu. Jak oświadczył 44-latek, uderzył pokrzywdzonego, bo ten wcześniej pokłócił się z jego najbliższymi — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Kodeks karny za te przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5