Potrącenie dziewczyny na hulajnodze i inne przypadki drogowe

2020-09-17 13:20:22 (ost. akt: 2020-09-17 15:13:01)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci codziennie kontrolują, czy kierujący stosują się do zasad ruchu drogowego i przepisów prawa. Do tej grupy zaliczamy również niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych motorowerzystów oraz pracowali na miejscu wypadku z udziałem kierującej hulajnogą elektryczną.
W środę (16 września) kilka minut po godzinie 10:00 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. 51-latek kierujący mercedesem benz holował mercedesa vito. Wyjeżdżając z posesji zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom. Kierująca hulajnogą elektryczną, która jechała chodnikiem, nie zauważyła liny holowniczej, uderzyła w nią i upadła na chodnik. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W gminie Zalewo po godz. 15:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że 49–latek kierował jednośladem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dwie godziny później w gminie Kisielice funkcjonariusze zatrzymali 55–latka. Mężczyzna jechał motorowerem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.


Natomiast we wtorek (15 września) policyjna kontrola miała miejsce na ul. Zalewskiej w Iławie. Kilka minut po godzinie 15:00 funkcjonariusze z grupy „Speed” zatrzymali kierującego fordem, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem i jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Kilka godzin później, na tej samej ulicy zatrzymany został kierujący skodą. Mężczyzna wyprzedzał w miejscu nie dozwolonym i przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. 39–latek również stracił prawo jazdy.

W 2019 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 1032 zdarzeń drogowych w 193 przypadkach był one spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

eka/KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5