Ruszył Iławski Klub Seniora! [ZDJĘCIA]

2020-09-11 08:17:50 (ost. akt: 2020-09-11 08:34:28)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława

10 września został oficjalnie otwarty Iławski Klub Seniora. W wyniku rekrutacji do klubu przystąpiło 40 seniorów z terenu Iławy. Jak będzie działał?
Głównym założeniem Klubu jest profilaktyka zdrowotna, stanowiąca fundament dobrego stylu życia i umożliwiająca zachowanie sprawności oraz samodzielności
w zakresie samoobsługi w dłuższej perspektywie. Podejmowane działania o charakterze edukacyjnym zmierzać będą do wzrostu umiejętności w zakresie wartościowego spędzania czasu wolnego oraz do mobilizowania seniorów do aktywności poza miejscem zamieszkania, a tym samym podnoszenia jakości życia.

Opiekę nad Iławskim Klubem Seniora w imieniu burmistrza sprawuje Monika Kowalska – Kastrau, pełniąca od lipca br. funkcję Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych. — Celem Iławskiego Klubu Seniora jest stworzenie osobom starszym miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których mogą ciekawie spędzać wolny czas oraz zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne — mówi urzędniczka.

— Finalnym celem tego projektu jest budowanie i utrzymywanie relacji społecznych oraz pobudzanie aktywności seniorów i dążenie do współpracy na rzecz społeczności lokalnej — dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Klub Seniora to sześciogodzinne zajęcia realizowane przez 3 dni w tygodniu w okresie od września do końca grudnia 2020 r.
— Zadbaliśmy o to, aby zajęcia były różnorodne a każdy senior znalazł coś dla siebie lub nauczył się nowych umiejętności — mówi Monika Kowalska-Kastrau.

W programie klubu zaplanowane są m.in. spotkania integracyjne, ze specjalistami (prawnik, psycholog, rehabilitant, animator społeczny) i pasjonatami różnych dziedzin wiedzy, warsztaty pobudzające twórczość artystyczną, zajęcia sportowe, usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5