W sprawie śmieci wystarczy czasem tylko zadzwonić

2020-09-10 13:52:42 (ost. akt: 2020-09-10 13:56:15)
Jan Konicz, konserwator w Spółdzielni "Przyszłość", przy nas posprzątał rozrzucone ubrania

Jan Konicz, konserwator w Spółdzielni "Przyszłość", przy nas posprzątał rozrzucone ubrania

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Mieszkańcy trzech bloków przy ul. Kopernika mają wspólną wiatę śmietnikową. O ile w samej wiacie jest zachowany względny porządek, tak wokół – często jest problem z bałaganem.
Otrzymaliśmy sygnał od Czytelniczki o brudzie przy wiacie śmietnikowej przy ul. Kopernika (od strony sądu). Po dotarciu na miejsce zauważyliśmy, że faktycznie z jednej strony wiaty leży coś, co przypomina starą wersalkę, a z drugiej – przy pojemniku na odzież, ustawionym przez PCK, walają się ubrania. – Mieszkańcy mają w klatkach schodowych wywieszone na tablicach informacje o odbiorze odpadów wielkogabarytowych i powinni się do tego harmonogramu stosować – mówi nam prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość", Zbigniew Miecznikowski. – Tam jest wyraźnie napisane, kiedy AGD, RTV, a kiedy na przykład plastik, szkło, bio itp. A że mieszkańcy tego nie robią, to już inna sprawa.

>>>Natomiast co do pojemnika na odzież, to powinien go regularnie opróżniać kierowca zatrudniony w PCK. Jeszcze przy nas prezes Spółdzielni, które jest też radnym miejskim, zadzwonił do wspomnianego kierowcy.


Zbigniew Miecznikowski pokazuje nam smsy, które regularnie wysyła do kierowcy odbierającego odzież


Ten zadeklarował, że jeszcze tego samego dnia pojemnik zostanie opróżniony. W czasie, gdy rozmawialiśmy, podszedł do nas konserwator zatrudniony w Spółdzielni, Jan Konicz, i pozbierał porozrzucane ciuchy. A dwie godziny później rzeczywiście odzież zastała zabrana, a od prezesa spółdzielni otrzymaliśmy zdjęcie z komentarzem "Jestem pod wrażeniem, co zrobiło wykonanie telefonu".

>>>>Czytelnicy donoszą nam, że w wielu miejscach miasta sytuacja wygląda podobnie. Ważne, by nie czekać, aż się "samo zrobi", a zgłaszać do zarządcy, że pojemniki w wiacie lub teren wokół należy uporządkować. A najlepiej – na bieżąco pilnować porządku.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5