Piłkarki Jezioraka rozpoczęły sezon [ZDJĘCIA]

2020-09-01 14:35:41(ost. akt: 2020-09-01 12:14:06)
Piłkarki Jezioraka grały w sobotę pierwszy mecz nowego sezonu 2020/21. Iławianki przegrały w Olsztynie 1:2

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

W sobotę (29 sierpnia) ruszyła 4. liga kobiet, w której startuje drużyna Jezioraka Iława. Inauguracyjny mecz odbył się na wyjeździe, gdzie zawodniczki trenera Łukasza Gurowskiego zmierzyły się z KKP Stomilanki II Olsztyn.
Stomilanki II Olsztyn — Jeziorak Iława 2:1 (0:1)
0:1 — Łukaszewska (39), 1:1 — Gieroś (53), 2:1 — Piotrowska (60)

Skład ITS Jezioraka Iława: Zuzanna Wardowska — Wiktoria Bagan, Justyna Zabłotna (Kpt), Monika Gralewska, Barbara Jankowska, Paulina Kaślewicz, Aleksandra Łukaszewska (70 Aleksandra Wawrzeniak), Natalia Stokłosa, Zuzanna Zbrzeska, Martyna Zdrojewska, Amelia Zelma,

Skład Stomilanek: Krakowiak — Ciechanowska, Sęder, Suduł, Szymańska (62 Rozalska), Golan (46 Guzowska), Gieroś, Horoń, Piotrowska, Stępkowska, Rybak (60 Kowalewska)

Drużyna Jezioraka do przerwy prowadziła 0:1. Na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Łukaszewska. Niestety, po przerwie Stomilanki zdobyły dwie bramki i wygrały cały mecz 2:1.

— To był trudny dla nas mecz — mówi szkoleniowiec drużyny z Iławy, Łukasz Gurowski. — Pojechaliśmy do Olsztyna w okrojonym składzie. Mimo tego pokazaliśmy wolę walki, choć — niestety — nie udało nam się wygrać. Pozostaje w nas wiele złości sportowej, która przełoży się na jeszcze lepszą grę mojej drużyny w kolejnym meczu — dodaje szkoleniowiec żeńskiej ekipy iławskiego klubu.

Następny mecz ITS Jezioraka Iława odbędzie się przed własną publicznością w niedzielę 13 września o godzinie 15. 00. Rywalkami iławianek będą piłkarki KKS Hanza Elbląg.