Eko Jarmark w Iławie się przyjął! Będzie kontynuacja [foto + video]

2020-08-23 08:27:19 (ost. akt: 2020-08-23 08:43:43)
Iławianie i nie tylko chętnie kupowali produkty proponowane przez ponad 20. wystawców. Tu stoisko "Swojskiej Baby" z Nowego Miasta Lubawskiego

Iławianie i nie tylko chętnie kupowali produkty proponowane przez ponad 20. wystawców. Tu stoisko "Swojskiej Baby" z Nowego Miasta Lubawskiego

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pierwszy w historii Iławy Eko Jarmark już za nami - deszcz i silny wiatr spowodowały, że wydarzenie odbywające się w sobotę (22 sierpnia) tuż przy ratuszu musiało się zakończyć już przed godziną 14.00. Ale to może i lepiej, bo... prawie cały asortyment ze wszystkich stoisk został wyprzedany!
Pierwszy w historii Iławy Eko Jarmark przypadł do gustu iławianom (i nie tylko), którzy chętnie kupowali produkty proponowane przez ponad 20. wystawców, A ci ostatni zgodnie twierdzą, że chcą częściej uczestniczyć w takich iławskich wydarzeniach. To była dobra okazja, by wybrać się na ekologiczne zakupy. W targach wzięli udział lokalni eko wytwórcy i producenci, ale także artyści i rzemieślnicy wykorzystujący w swoich pracach surowce naturalne lub z recyklingu. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.

O podsumowanie pierwszego w historii miasta nad Jeziorakiem Eko Jarmarku poprosiliśmy jedną z organizatorek, Katarzynę Dzik.
- Jako organizatorki jesteśmy bardzo zadowolone z tej imprezy. Cieszymy się, że odwiedziło nas tak wielu gości. Wszyscy odwiedzający chwalili pomysł i prosili o kolejne edycje jarmarku. W okolicach 14.00 niestety złapała nas ulewa, ale nie narzekamy, bo wielu wystawców wyprzedało cały asortyment! - mówi Katarzyna Dzik.

Jak się okazuje, być może narodziła się właśnie nowa, miejska tradycja. Szykuje się bowiem kolejna taka impreza. - Obiecujemy wszystkim kolejną edycję, tuż przed świętami zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy – mówi organizatorka.

- Wszystkich, którzy próbowali naszych vege smakołyków na stoisku i pytali o przepisy odsyłamy na naszą stronę na Facebooku. Już od niedzieli 23 sierpnia wszystkie przepisy będą dostępne – dodaje iławianka.


Kilka informacji o jarmarku:
Organizator: Stowarzyszenie Od - Ważne, Stowarzyszenie SART, Iławskie Centrum Kultury
Miejsce: Iława, ul. Niepodległości 13, Galeria Jazzowa przy Ratuszu
Produkty:
— zakwasy buraczane
— napoje fermentowe
— świeże warzywa ekologiczne
— własnoręcznie robione wędliny
— domowe soki i przetwory
— chleby i słodkie wypieki
— herbatki
— świece z wosku pszczelego
— kosmetyki naturalne
— mydła glicerynowe
— biżuteria
— wyroby szydełkowe
— witraże.
Wszystko to wyprodukowane przez lokalnych artystów i rzemieślników

Cel: skontaktowanie, połączenie lokalnych wytwórców z klientami, promocja regionu, edukacja ekologiczna

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5