Niewybuch przy Świerkowej

2020-07-23 12:00:04 (ost. akt: 2020-07-23 11:43:31)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas prac ziemnych. Niewybuch zabrali saperzy z JW. Z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż podczas prac ziemnych na jednej z iławskich osiedli został znaleziony przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na ul. Świerkowej w Iławie. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to pocisk artyleryjski przeciwpancerny kal. 85 mm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej, informuje oficer prasowy policji, aspirant Joanna Kwiatkowska. Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisk pilnowany był przez policjantów. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.


Policja przypomina:


W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.


eka/KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KORek #2952062 | 165.225.*.* 24 lip 2020 10:27

    A co to za prace są prowadzone na tym osiedlu. Czy powstanie tam coś fajnego dla mieszkańców? Może udałoby się napisać o tym jakąś informację na portalu wm.pl? Dzięki!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5