GKS Wikielec grał sparing z Polonią [WIDEO]. Trener Tarnowski: „Znowu nie ustrzegliśmy się błędów”

2020-07-11 14:19:27 (ost. akt: 2020-07-11 14:51:08)
Wojciech Tarnowski, trener GKS-u Wikielec

Wojciech Tarnowski, trener GKS-u Wikielec

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

- Fajna pogoda, super boisko, pora też dobra na rozgrywanie meczu... i na tym ta „fajność” się kończy, bo po raz kolejny nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, do tego zabrakło skuteczności – tak dzisiejsze spotkanie sparingowe z Polonią Lidzbark Warmiński ocenia trener GKS-u Wikielec Wojciech Tarnowski. Szkoleniowiec jednak podkreśla, że właśnie po to są mecze kontrolne, aby takie mankamenty niwelować.
Polonia Lidzbark Warmiński – GKS Wikielec 2:4 (1:2)
0:1 – Jurczak (3), 0:2 – Sobociński (11, karny), 1:2 – Łukasik (43), 1:3 – Kucznier (62), 2:3 – Gurow (64), 2:4 – zawodnik testowany (84)

GKS (skład wyjściowy): Caban - Korzeniewski, Kacperek, Wodzicki, Sz. Jajkowski, Jankowski, Jurczak, M. Jajkowski, Wacławski, Sobociński, Bartkowski,
Zagrali w drugiej połowie: Wieczerzak – Górski, Kucznier, Krajnik, Szypulski, Wójcik, Modrzewski,

GKS Wikielec wyjazdowy mecz z IV-ligową Polonią rozpoczął w samo południe. Już po trzech minutach gry było 1:0 dla gości po tym, jak Jakub Jurczak wykorzystał błąd obrońców. Dosłownie chwilę potem było już dwubramkowe prowadzenie zespołu z Wikielca, a na listę strzelców wpisał się Remigiusz Sobociński, który w swoim stylu, czyli z zachowaniem zimnej krwi, wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Jankowskim – poniżej publikujemy nagrania wideo tych goli. Gospodarze w pierwszej połowie odpowiedzieli jedną bramką, a zdobył ją były zawodnik GKS-u, Paweł Łukasik.

Wynik pierwszej połowy to 1:2, identycznie było w drugiej, kiedy to piłkarze z gminy Iława ponownie dwukrotnie pokonali bramkarza Polonii (trafienia Adama Kuczniera i zawodnika testowanego, 19-letniego napastnika), z kolei gospodarze odpowiedzieli jedną bramką, a zdobył ją Siergiej Gurow, też z przeszłością w "GieKSie".

- Gdy już człowiekowi wydaję się, że wszystko jest poukładane, to nagle wyskakują takie błędy w trakcie meczu, które jednak każą myśleć że jeszcze kilka kwestii jest do poprawy w naszej grze – mówi Wojciech Tarnowski.

- Fajna pogoda, super boisko, pora też dobra na rozgrywanie meczu... i na tym ta „fajność” w sparingu z Polonią się skończyła, bo po raz kolejny nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, do tego zabrakło skuteczności. Po to jednak są mecze kontrolne, aby eliminować te minusy. Podsumowując: generalnie jestem zadowolony z tego meczu, a na dokładniejszą analizę naszej gry, w tym także błędów i niedostatków, przyjdzie jeszcze czas – dodaje szkoleniowiec.

>>> GKS serię meczów kontrolnych rozpoczął od bardzo okazałego zwycięstwa odniesionego w Lubawie, gdzie pokonał IV-ligowy Motor 8:1. Następnie zremisował, także na wyjeździe, z KP Starogard Gdański 1:1. W poprzednią sobotę grał kontrolnie z Concordią Elbląg, która w poprzednim sezonie zajęła miejsce w samym środku tabeli końcowej III ligi (9. lokata). Tu również padł remis (2:2).

Teraz drużynę trenera Tarnowskiego czekają dwa test-mecze na swoim terenie. W kolejną sobotę (18 lipca) do Wikielca przyjedzie Lech Rypin, który akurat dziś gra sparing z Jeziorakiem. Następnie pod Iławę zawita Stomil Olsztyn ze swoją szeroką kadrą, a 1 sierpnia GKS pojedzie do Morąga na sparing z miejscowym Huraganem, z którym też przyjdzie mu rywalizować w III lidze. A ta rozpocznie się tydzień później, 8 sierpnia.

Terminy pozostałych sparingów GKS-u Wikielec:
18 lipca, 15:00, Wikielec – Lech Rypin (IV liga)
23 lipca, 18:00, Wikielec – Stomil Olsztyn (I liga, szeroka kadra)
1 sierpnia, wyjazd – Huragan Morąg (III liga, szczegóły do ustalenia)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Wideo z meczu, źródło: GKS Wikielec
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5