Policjant "po cywilu" ujawnił złodzieja roweru

2020-07-02 10:53:18(ost. akt: 2020-07-02 11:10:23)
Asp. szt. Tomasz Grysz (pierwszy z lewej) jadąc ulicą Wyszyńskiego w Iławie zauważył rower, którego kradzież dzień wcześniej zgłoszono

Asp. szt. Tomasz Grysz (pierwszy z lewej) jadąc ulicą Wyszyńskiego w Iławie zauważył rower, którego kradzież dzień wcześniej zgłoszono

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W piątek pomógł będącej w ciąży kobiecie, która zemdlała w autobusie jadąc z 2-letnim synkiem. A w środę, nie będąc na służbie, ujawnił złodzieja roweru — aspirant sztabowy Tomasz Grysz z KPP Iława ten tydzień zapamięta zapewne na długo.
Przypomnijmy: w piątek 26 czerwca iławski dzielnicowy podczas patrolu zauważył stojący na światłach awaryjnych autobus. Pojazd ten zatrzymał się na drodze krajowej nr 16, blokując jednocześnie jeden pas ruchu. Pisaliśmy o tym na naszym portalu.
— Po podjechaniu do autobusu i rozpytaniu kierowcy okazało się, że w autobusie zasłabła młoda kobieta. Asp. szt. Tomasz Grysz natychmiast wszedł do pojazdu. Jak ustalił, mieszkanka Iławy jechała ze swoim dwuletnim synkiem — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

W pewnym momencie kobiecie zrobiło się słabo i upadła. Oświadczyła policjantowi, że jest w ciąży, nic nie widzi i drętwieją jej nogi. Funkcjonariusz natychmiast zaczął udzielać jej pomocy przedmedycznej, a kierowcę poprosił o wezwanie karetki pogotowia.
— Ratownicy zabrali kobietę do szpitala. Dzielnicowy zajął się w tym czasie jej dwuletnim synkiem. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkanka Iławy musi pozostać w szpitalu na obserwacji. Dzięki pomocy dzielnicowego kobieta szybko trafiła do szpitala i w zaledwie kilkanaście minut potencjalne zagrożenie na drodze krajowej zostało usunięte — dodaje asp. Kwiatkowska.

>>> Kilka dni później (środa 1 lipca) dzielnicowy z Iławy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby — przynajmniej w jego przypadku. Funkcjonariusz w czasie wolnym od pracy odzyskał rower, który dzień wcześniej został skradziony z jednego z lokalnych stojaków.

— Kiedy asp. szt. Tomasz Grysz jechał do pracy nie przypuszczał, że po drodze odzyska skradziony dzień wcześniej rower. Iławski dzielnicowy jadąc ulicą Wyszyńskiego zobaczył, jak dwóch mężczyzn prowadzi jednoślad. Funkcjonariusz zwrócił na niego uwagę, bo był bardzo charakterystyczny. Policjant pamiętał, że dzień wcześniej został skradziony, gdyż był na interwencji dotyczącej roweru — mówi oficer prasowy KPP Iława.

Policjant zatrzymał mężczyzn i o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Przybyli na miejsce mundurowi przekazali rower pokrzywdzonej, a mężczyzn przetransportowali do komendy policji.
— Okazało się, że kradzieży dokonał 31-latek a mężczyźni, którzy prowadzili rower znaleźli go porzuconego przy jednym ze śmietników. W najbliższym czasie 31-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem — dodaje asp. Kwiatkowska.

W 2017 r. Tomasz Grysz został najpopularniejszym dzielnicowym województwa warmińsko-mazurskiego. Pisaliśmy o tym tu: Tomasz Grysz

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5