Niewybuch na os. Podleśne w Iławie. Na znalezisko natrafiono podczas prac ziemnych

2020-07-01 13:52:06 (ost. akt: 2020-07-01 14:16:06)
Policjanci oświadczyli, że jest to granat przeciwpiechotny F-1

Policjanci oświadczyli, że jest to granat przeciwpiechotny F-1

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas prac ziemnych na osiedlu Podleśne. Niewybuch zabrali saperzy z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że podczas prac ziemnych przy ulicy Wiejskiej w Iławie (okolice skrzyżowania z ul. Okulickiego) został znaleziony przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch.

— Zgłaszający dodał, że znajduje się on na ul. Wiejskiej w Iławie. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to granat przeciwpiechotny F-1 — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci uważają, że niewybuch pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Do czasu zabrania przez saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego granat pilnowany był przez policjantów. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Mówi asp. Joanna Kwiatkowska: — Przypominamy o tym, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5