Jeziorak poznał rywala w 1/4 finału WPP. Jest też plan sparingów iławian

2020-06-19 10:38:59 (ost. akt: 2020-06-19 11:28:59)
Jeziorak Iława podczas ligowego meczu z Polonią Lidzbark Warmiński (17 listopada 2019)

Jeziorak Iława podczas ligowego meczu z Polonią Lidzbark Warmiński (17 listopada 2019)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jeziorak jest jedyną drużyną z powiatu iławskiego, która reprezentuje nas jeszcze w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski 2019/20. Wczoraj (czwartek 18 czerwca) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie doszło do losowania par 1/4 finału WPP.
Przypomnijmy: 11 września 2019 Jeziorak w meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonał na wyjeździe Motor Lubawa 2:0 po golach Grzegorza Kochalskiego (doliczony czas pierwszej połowy) oraz Daniela Madeja (88 minuta). Tym samym drużyna trenera Wojciecha Figurskiego przeszła do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecze 1/4 finału, podobnie jak rozgrywki ligowe, z uwagi na pandemię koronawirusa zostały odwołane w pierwotnym terminie (22 kwietnia). Wiadomo już jednak na pewno, że do pojedynków ćwierćfinałowych WPP dojdzie w sobotę 18. lipca. Tego właśnie dnia Jeziorak rozegra na swoim terenie pucharową batalię z Concordią Elbląg, występującą na co dzień w III lidze.
— Według wstępnych ustaleń mecz rozpocznie się o godzinie 17.00, już teraz zapraszam kibiców na stadion przy ulicy Sienkiewicza — mówi trener zespołu z Iławy, Wojciech Figurski.

W siedzibie WMZPN rozlosowano wczoraj także pozostałe trzy pary 1/4 finału WPP. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej wojewódzkiego związku piłkarskiego, "gospodarzami poszczególnych spotkań są drużyny z niższej klasy rozgrywkowej, albo takie, które na dzień rozgrywania 1/8 finału WPP były niżej sklasyfikowane w swojej lidze".

Oto rozlosowane pary 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski:
Jeziorak Iława — Concordia Elbląg
Śniardwy Orzysz — Sokół Ostróda
Polonia Lidzbark Warmiński — Znicz Biała Piska
Stomil II Olsztyn — Kaczkan Huragan Morąg

Sparingi
Znamy już także plan sparingów IV-ligowego zespołu z Iławy. Jeziorak rozegra (prawdopodobnie) trzy mecze kontrolne. Prawdopodobnie, bo jeśli drużyna trenera Figurskiego pokona Concordię w spotkaniu pucharowym, to tydzień później zmierzy się z rywalem w spotkaniu półfinałowym WPP.
— Jeśli jednak nie awansujemy do kolejnej fazy wojewódzkiego pucharu, to 25 lipca zagramy sparing z Powiślem Dzierzgoń — tłumaczy iławski szkoleniowiec.

Jeziorak Iława zagra sparingi z:
Wierzycą Pelplin (sobota 27 czerwca, godzina 12.00 w Iławie)
KP Starogard Gdański (sobota 4 lipca, godzina do ustalenia, wyjazd)
Lechem Rypin (sobota 11 lipca, godzina 13.00, wyjazd)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5