Kompletnie pijany 30-latek jeździł ulicami Iławy!

2020-06-17 12:03:37 (ost. akt: 2020-06-17 12:17:57)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Totalnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 30-latek, który wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. — Na jego zachowanie zwrócił uwagę inny uczestnik ruchu drogowego, który natychmiast powiadomił policjantów. 30-latek został zatrzymany — informuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Wczoraj (wtorek 16 czerwca) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym na terenie Iławy. Zgłaszający oświadczył, że "mężczyzna chwiejnym krokiem wsiadł do opla i jeździ teraz ulicami miasta". Dodał też, że cały czas jedzie za nim.

— Po przyjęciu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i na jednej z ulic zauważyli opla, o którym mówił zgłaszający. Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Mężczyzna kierujący samochodem był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

— Dzięki informacji od świadka, który widząc realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiednio zareagował i powiadomił policję, nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. A 30-latek w najbliższym czasie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do autora #2934641 | 88.156.*.* 17 cze 2020 13:24

    Kompletnie pijany jest zbyt ogólnym określeniem, nigdzie w literaturze nie przeczytalem jakie to jest stężenie. Być może w moim przypadku mając 1 promil będę kompletnie pijany, inny mający 3 lub 4 promile będzie potrzebował wypić jeszcze jedno piwo aby czuć się kompletnie pijanym, chociaż nie jest to pewne.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5