Zapraszamy dziewczynki w wieku 4-9 lat na treningi piłki nożnej

2020-06-05 14:02:09(ost. akt: 2020-06-05 14:19:04)
Zdjęcie ilustracyjne (finał wojewódzki Pucharu Tymbarku 2017)

Zdjęcie ilustracyjne (finał wojewódzki Pucharu Tymbarku 2017)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Miasto Iława ostatecznie nie weźmie udziału w programie piłkarskim Playmakers, UEFA i Disney, jednak to nie znaczy, że w mieście nad Jeziorakiem nie będzie np. treningów dla kilkuletnich adeptek futbolu.
— W związku ze spowodowanym pandemią koronawirusa wykluczeniem przez Polski Związek Piłki Nożnej miasta Iława z programu Playmakers, UEFA i Disney, inicjatywę organizacji zajęć dla dziewczynek przejęło Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Galeria Jeziorak — mówi Łukasz Gurowski z ICSTiR.
— Zajęcia te mają pomóc większej liczbie dziewcząt spojrzeć na regularne ćwiczenia fizyczne i piłkę nożną jak na świetną zabawę. Nabór na zajęcia dla dziewczynek jest kierowany do grupy wiekowej 4-9 lat — dodaje animator sportu.

Zapisy ruszyły dokładnie w Dzień Dziecka (1 czerwca 2020), a pierwsze spotkanie organizacyjno-pokazowe z trenerem Łukaszem Gurowskim odbyło się dzień później, oczywiście na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza w Iławie

— Piłka nożna to dobra zabawa dla dziewczynek w tym wieku, dlatego zapraszamy wszystkie dziewczynki lubiące sport w każdy wtorek o godzinie 15.30 na główną płytę stadionu miejskiego — zaprasza Gurowski.

Zajęcia w czerwcu są bezpłatne. W lipcu i sierpniu nastąpi przerwa wakacyjna, a do treningów młode piłkarski wrócą wraz z początkiem września (ICSTiR być może wprowadzi symboliczną opłatę miesięczną). Zapraszamy na treningi w imieniu trenera Gurowskiego.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. As #2930243 | 88.156.*.* 6 cze 2020 20:07

    Grajcie na boiskach Warmii olsztyn

    odpowiedz na ten komentarz

  2. BOLKO #2929742 | 176.221.*.* 5 cze 2020 14:39

    Bez przesady z 4-latkami. Nikt mi nie powie, ze to tylko zabawa. To są normalne zajęcia, owszem nie są intensywne ale sama młodzież je intensyfikuje. Mało tego. Zajęcia są prowadzone w formie zabawowej lecz metodą ścisłą przeważnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5