Wywiózł śmieci do lasu, zapamiętał go świadek

2020-06-02 12:15:40 (ost. akt: 2020-06-02 13:28:45)

Autor zdjęcia: pixabay

Mieszkaniec Elbląga wysypał w lesie w gminie Susz dużą ilość śmieci. W dodatku prowadził auto bez prawa jazdy. Teraz grozi mu do kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Suscy policjanci zostali poinformowani o wywózce śmieci do lasu. Zgłaszający dodał, że zapamiętał numery rejestracyjne samochodu, którym zostały przywiezione śmieci i wyrzucone w lesie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przesłuchali świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie sprawcy zaśmiecania. Okazał się nim 41-latek. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne przewinienie mieszkańca Elbląga. Mężczyzna wywiózł śmieci samochodem do lasu, chociaż jest to zabronione, mając również aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd oraz cofnięte przez prezydenta Elbląga uprawnienia do kierowania pojazdami, na które wymagane są uprawnienia kat. B, przy czym dopuścił się tego w warunkach tzw. „recydywy”. 41-latek usłyszał już zarzut, a dochodzenie w tej sprawie policjanci zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.
Kodeks karny za samo nie stosowanie się do zakazu sądowego przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

eka/KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DODO #2928580 | 176.221.*.* 2 cze 2020 14:16

    szkoda chłopa tyle lat do ciurmy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5