Rodzina, ach, rodzina... Kuzyn pobił kuzyna podczas biesiady

2020-05-06 16:56:00(ost. akt: 2020-05-06 17:06:27)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Aktem oskarżenia zakończyło się policyjne dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. 29-latek podczas wspólnego biesiadowania pobił kuzyna. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczył się przed sądem.
Policjanci z komisariatu w Lubawie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko 29-latkowi.
— Z ustaleń śledczych wynikało, że mieszkaniec powiatu iławskiego pobił swojego kuzyna. Jak się okazało, mężczyźni razem biesiadowali i w pewnym momencie między nimi doszło do wymiany słownej. Kiedy jednak zabrakło argumentów słownych, kuzyni poszarpali się — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalili, że pokrzywdzony doznał poważnego uszkodzenia kolana. — Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 29-latkowi. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5