Fontanny na razie nie ruszą

2020-04-27 13:46:38 (ost. akt: 2020-04-27 14:04:09)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kilka fontann, które posiadamy w Iławie, na razie nie zostanie uruchomionych. Przyczyna? Koronawirus.
Żagle na Starym Mieście, "żaba" w parku miejskim i fontanna na Małym Jezioraku - to instalacje wodne, które z powodu pandemii koronawirusa nieprędko zostaną uruchomione. Burmistrz miasta Dawid Kopaczewski wydał komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim: "Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego informuję, że w obecnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również w związku z dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową w Iławie w najbliższym czasie nie zostaną uruchomione fontanny czy inne uliczne instalacje wodne tego typu. Grozi to ryzykiem rozprzestrzeniania się cząsteczek wirusa wraz z aerozolem wodno-powietrznym".


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (27 kwietnia) wydaniu m.in.


ks. Norbert BujanowskiJest mi po prostu wstyd!
Aż trudno uwierzyć, że najpierw wielu ludzi dziękowało służbie zdrowia za walkę z koronawirusem, żeby kilka dni potem spadł na nich hejt. Są szykanowani. Głos w tej sprawie zabrał ks. Norbert, który opublikował poruszający list.

Miasto samo się nie sprząta
Pracujemy na pierwszej linii frontu, z narażeniem zdrowia, a może i życia, ale ludzie oczekuje, że będziemy niewidzialni — mówią pracownicy firmy Remondis, którzy dbają o to, by olsztynianie w czasie kwarantanny nie brodzili w śmieciach.

Tyle samo pytań, ile niewiadomych
Teoretycznie 10 maja powinny odbyć się wybory prezydenckie, ale wciąż nie wiemy, jak i kiedy będziemy wybierali głowę państwa. Na razie trwają przepychanki prawne. I to w czasie, kiedy Polacy boją się o życie z powodu koronawirusa.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XYZ #2912663 | 80.53.*.* 28 kwi 2020 07:23

    ??? Żaba w parku to rozumiem bo woda tam płynąca jest w obiegu zamkniętym, ale fontanna na jeziorze ????. Jak ta fontanna może rozprzestrzeniać wirusa ??. Czyżby sanepid myślał że ten wirus jest też w wodzie ?? a może cząsteczki wody które są w powietrzu w magiczny sposób zarażą się od ludzi i będą na innych ludzi przechodzić . Ludzie ogarnijcie się bo niedługo pierdnięcie będzie brane za objaw wirusa. Jeśli we wszystkim się mylę to niech ktoś odpowie mi konstruktywnie czemu fontanna na Jezioraku nie będzie włączana. Jaki ma związek wirus z fontanną umieszczoną na Jeziorze ??? W artykule nic żadnej informacji nie ma o tym i nie słyszałem nigdzie ani nie wyczytałem żeby takie typu instalacje (na akwenach) miały jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5