Kradli i spacerowali po mieście. Za kradzież będzie sąd, a za szwendanie 5 tys. zł kary "na głowę"!

2020-04-17 14:32:43(ost. akt: 2020-04-17 14:50:20)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Kara nawet do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności grozi 42–latkowi, który wspólnie ze swoim kolegą ukradł części od samochodów ciężarowych. — Okazało się również, że mężczyźni nie stosowali się do obowiązujących zasad, za co zostali ukarani karą pieniężną przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policjanci z komendy powiatowej w Iławie zostali poinformowani o kradzieży części do samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce.
— W trakcie dojazdu okazało się, że jedną z dróg Iławy idą prawdopodobnie sprawcy kradzieży. Mundurowi zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów, do których obaj sprawcy się przyznali. Jak się okazało, to nie było jedyne przewinienie 42 – latka i jego młodszego kolegi. Mężczyźni wielokrotnie nie stosowali się do obowiązujących zasad za co byli karani mandatami. W związku z powyższym o ich zachowaniu został poinformowany także Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wydał decyzję administracyjną i nałożył na mężczyzn karę pieniężną w kwocie po 5000 zł — dodaje oficer prasowy iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mama #2907876 | 178.36.*.* 17 kwi 2020 17:03

  Przypominam, że rowerzysta za jazdę na rowerze dostał 12 tys. zł kary. I nic nie ukradł, jechał na swoim rowerze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. a dlaczego nie po 1000 zł #2907794 | 37.8.*.* 17 kwi 2020 14:59

  jak w innym przypadku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. głupota z tymi karami #2907792 | 77.111.*.* 17 kwi 2020 14:56

   siebie niech sami się ukarają za głupie kary tak wysokie lub kara w naturze niech na raka zachorują

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5