Raport z dróg powiatu iławskiego. Pijany 52-latek, uszkodzone rondo i nie tylko

2020-02-27 09:12:20 (ost. akt: 2020-02-28 07:21:39)
Dzielnicowy jadący do pracy zauważył jak kierujący ciągnikiem siodłowym przejeżdżając przez rondo uszkodził chodnik po czym odjechał

Dzielnicowy jadący do pracy zauważył jak kierujący ciągnikiem siodłowym przejeżdżając przez rondo uszkodził chodnik po czym odjechał

Autor zdjęcia: KPP Iława

Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety w tej trudnej pracy jednym z ich głównych przeciwników wciąż są ci najbardziej niebezpieczni, nieobliczalni i bezmyślni kierowcy, którzy za kierownice auta wsiadają pod wpływem alkoholu bądź nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. I dodaje, że w wobec tak nieodpowiedzialnych osób policjanci nie mają pobłażania.
Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 9:00 na drodze krajowej nr 16. Policjanci ustalili, że 28–latek kierujący motorowerem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go skody, który zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i doprowadził do tylnego zderzenia pojazdów.
— Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem — mówi asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

Tymczasem przed godziną 16:00 w gminie Iława policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem. 52-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym i jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
— Okazało się, że to niejedyne przewinienie mieszkańca gminy. Mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem — relacjonuje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Natomiast kilka minut przed godziną 11:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o uszkodzenia ronda. Dzielnicowy jadący do pracy zauważył jak kierujący ciągnikiem siodłowym przejeżdżając przez rondo uszkodził chodnik po czym odjechał.
— Funkcjonariusz przekazał informację, w którą stronę odjechał oraz jakie są numery rejestracyjne pojazdu. Policjanci zatrzymali kierującego, skontrolowali jego dokumenty oraz sprawdzili stan trzeźwości. 36-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem — mówi asp. Kwiatkowska, która apeluje: — Kierowco, nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób! Kieruj się rozsądkiem!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobiecie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5