Iławskie Smoki Jezioraka odniosły zwycięstwo w pierwszym starcie w 2020!

2020-02-12 13:00:30 (ost. akt: 2020-02-12 13:04:05)
Osada Iławskich Smoków Jezioraka podczas basenowych zawodów w Borken

Osada Iławskich Smoków Jezioraka podczas basenowych zawodów w Borken

Autor zdjęcia: archiwum ISJ

SMOCZE ŁODZIE|| W ostatni weekend (8-9 lutego) w niemieckim Borken odbyły się międzynarodowe zawody basenowe Aquarius Indoor Cup. Zawodnicy rywalizowali w kategorii senior mixed, a w rywalizacji udział wzięło dwanaście drużyn z Niemiec, Holandii oraz dwie drużyny z Polski.
Wśród nich był zespół Iławskie Smoki Jezioraka, który wspólnie z zaprzyjaźnionymi zawodnikami reprezentował Iławę jako Przyjaciele Iławskich Smoków Jezioraka.
>>> Startujące zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Iławska drużyna trafiła do grupy A, w której stoczyła zwycięskie pojedynki z Aquarius Allstars Borken, WKG Greenhunters von der Wanheimer Kanu-Gilde e.V. Duisburg oraz z drużyną DJK Ruhrwacht e. V. Team i z pierwszego miejsca awansowała do dalszej fazy zawodów. W ćwierćfinale Smoki Jezioraka pokonały EMERGY Dragons Stadtwerke Borken, a w walce o finał wyeliminowały zespół Waterproof Dragons Wassersport KHTC.

W biegu finałowym ISJ ponownie zmierzyły się z drużyną DJK Ruhrwacht e. V., i tak jak za pierwszym razem, górą w tej rywalizacji byli zawodnicy reprezentujący Iławę.

— Cieszymy się ze zwycięstwa — relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. — Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie wsparcie naszych przyjaciół, którym chciałbym serdecznie podziękować. Bardzo szybko zgraliśmy się na łodzi i stworzyliśmy zwycięską drużynę, mimo tego, że na co dzień nie trenujemy razem. Chciałbym również pogratulować Dragonboat-Club Borken e.V. organizacji wspaniałych zawodów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli szansę obronić tytuł. Występ w Borken był również doskonałą okazją do zaprezentowania walorów Iławy. Na ręce pani burmistrz Mechtild Schulze Hessing złożyliśmy upominki przekazane przez Urząd Miasta Iława — dodaje Grabiński.

Końcowa klasyfikacja:
1. Przyjaciele Iławskich Smoków Jezioraka
2. DJK Ruhrwacht e. V. (Niemcy)
3. PQ Dutch Dragons Paddelquäler Northeim (Holandia)
4. Waterproof Dragons Wassersport KHTC
5. Bugwelle Niederrhein
6. MMKS "Gdańskie Lwy" Sekcja Smoczych Łodzi
7. Ratpack 1. Meidericher Kanu-Club 1921 e.V. Duisburg
8. EMERGY Dragons Stadtwerke Borken
9. WKG Indoor Mixed Wanheimer Kanu-Gilde e.V. Duisburg
10. Emscher-Lippe Dragons KEL Datteln
11. Aquarius Allstars (4 x 3 Junioren)
12. St. Barbara Dragons Kanuverein Rünthe

>>> Przy okazji przypominamy, że Iławskie Smoki Jezioraka są w gronie kandydatów w naszym Plebiscycie Sportowym, konkretnie w kategorii Najpopularniejszy Klub 2019 roku. Aby na niego zagłosować należy wysłać sms o treści gi.klb.9 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS).

Oprócz tego Artur Długosz z ISJ jest kandydatem w kategorii Najpopularniejszy Trener 2019 roku. Aby zagłosować na reprezentanta Smoków Jezioraka należy wysłać sms o treści gi.trn.5 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

Więcej na temat Plebiscytu Sportowego "Gazety Iławskiej" oraz aktualne wyniki TUTAJ.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Iławianin #2867441 | 185.144.*.* 12 lut 2020 21:52

  Rozumiem, że ktoś kto rozpoznaje zawodników na łódce reprezentuje tą samą dyscyplinę! W takim razie, nawet jakby na łódce siedzieli sami Iławianie znaleźli byście epitety żeby ich stosownie opisać. Trochę to słabe. Ja na zdjęciach widzę ludzi, którzy wystąpili w barwach Iławy, a pomysł z przekazaniem materiałów marketingowych pani Burmistrz niemieckiego miasteczka uważam za dobrą promocję miasta. Z relacji sportowych, które obserwuje to raczej rzadki przypadek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. KUSY #2867342 | 176.221.*.* 12 lut 2020 19:21

  Zbieranina podpasłych z cukrzycą osobników, grubasów udających wielkich sportowców od jakiej promocji Iławy Gdyby za swoje jeździli i sobie wiosłowali to nie mówię nie!! Ale ono dostają na to 60 patoli. Za co? Za to że wiosłują sztywniaki. Przecieczcież to widać po grubych sylwetkach. A prawdziwym sportowcom Burmistrz obcina.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rozgoryczony #2867293 | 89.230.*.* 12 lut 2020 17:57

   Brawo! Zespół złożony z czołowych zawodników z całej Polski (m.in. Gdańsk i Szczecin). Szacunek dla Karlosa za złożenie tak mocnego składu! Jeszcze raz wielkie brawa!!! Promocja Iławy na najwyższym poziomie! Jedno tylko pytanie: Jak ten zespół ma się do Iławy? Co z tymi, którzy nie mogą, ciężko trenując na co dzień z ISJ, jechać na zawody? Nie ten poziom sportowy? Przecież w amatorskim sporcie nie tylko o medale chodzi. Coś mi tu pachnie przerostem ambicji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Bazyliszek #2867094 | 176.221.*.* 12 lut 2020 13:09

    A niech was kule biją! Z was faktycznie prawdziwe wypasione smoki

    odpowiedz na ten komentarz

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5