Imprezowy plan Iowa

2020-02-07 09:07:30 (ost. akt: 2020-02-06 19:47:36)

Autor zdjęcia: IOWA

Zobaczcie, co IOWA Music Bar przygotował na luty i marzec.
Luty i marzec zapowiadają się wyśmienicie w klubie muzycznym Iowa.
Poznajcie szczegóły:

11. 02 Stand up: Minkiewicz, Kutek, Brudzewski

Maciej Brudzewski
Materiałem pt. "Burdel" zaskoczył, zniesmaczył, rozkochał, a przede wszystkim rozbawił do granic absurdu. W grudniu do sieci wpuścił kolejny materiał pt. "Każdy ratuje siebie". Od stycznia 2020 Maciek zaprezentuje Wam swój 3 program, który już jest gotowy i od zaraz zacznie hulać na żywo! Do zobaczenia!

Mieszko Minkiewicz
Stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Na koncie ma dwa speciale komediowe, "W związku z tym" oraz "Hihilista". Występował też na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Zwycięzca pierwszej ogólnopolskiej ligi Roast Battle (sezon 2018/2019). Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka. Lubi gry online i poniemieckie schrony.
Tym razem Mieszko pokaże swój nowy program: "Całujcie mnie wszyscy".

Michał Kutek
Michał prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Człowiek o prawniczej przeszłości i raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. W komedii Michała dostrzeżecie, że on nad każdym tematem, o jakim pisze, się pochyla, zagłębia w niego, żeby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza. Mistrz rozmów z publicznością - jako pierwszy komik w Polsce udostępnił nagranie składające się jedynie z dialogu pomiędzy nim a fanami, pt. "Luźna gaducha”. Na Youtube dostępne są także jego programy, które wypuścił w 2019 roku „Kryzys wieku młodego” i „Nowe rozdanie”.
Start: 20:00
Bilety (35-40 zł) dostępne online: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/47651/Iława/Stand-up%3A+Mieszko+Minkiewicz%2C+Michał+Kutek+i+Maciej+Brudzewski/

14. 02 TEDE
Album Tede & Sir Michu „KARMAGEDON” to prawdziwa energetyczna bomba, której wybuch może poważnie wstrząsnąć rodzimą sceną muzyczną i showbiznesem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny przełomowy album w dyskografii TEDE i na stałe wejdzie on na playlisty wielu miłośników dobrej muzyki. Album promują single Boatever, OneStar, Mamrotrap, Gangin, R. Kelly oraz traser „Tylko Tyle”.

Dołącz do nas i celebruj z nami to wyjątkowe wydarzenie!
Oprócz kawałków z najnowszego albumu usłyszycie również największe BANGERY ostatnich lat !

Za deckami tego wieczoru DJ Few Few w klubie być może pojawi się najlepszy producent Sir Michu
a na mikrofonach pojawi się TEDE !
Bilety w cenie 35-40 zł dostępne w klubie
Start: 21:00

15. 02
18:00 Dom o Zielonych Progach
Bilety: 40 zł
Zespół znany chyba wszystkim sympatykom piosenki turystycznej i studenckiej, obecny na scenie od ponad 10 lat. Jego kariera rozpoczęła się od zdobycia wszystkich głównych nagród festiwalu YAPA 2002, od tej pory przepełnione poezją utwory Domu na stałe zamieszkały w sercach miłośników gór. Zespół złożony jest z kilkoro przyjaciół, połączonych wspólną pasją do muzyki i wędrowania. Są to Wojtek Szymański, Basia Mendyk, Bartosz "Pelton" Zalewski, i Marcin Skaba.
15.02
20:30 Anja Orthodox + Michał Rollinger akustycznie
Anja Orthodox - ikona polskiej sceny rockowej wspólnie z Michałem Rollingerem na wyjątkowym koncercie akustycznym przedłużą nam miłosny klimat Walentynek.

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) dostępne


22.02 Pod kontrolą / Kapiszony - Koncert darmowy
Kapiszony - Ferajna z Olsztyna grająca rock’n’rolla bez cukru, sztucznych barwników i konserwantów. Nasze koncerty, to nie tylko euforyczna muzyka i nietuzinkowy tekst, ale także kontakt z publicznością oparty na spontanicznym i absurdalnym humorze. Zanim udasz się na nasz występ skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż brak dystansu i poczucia humoru może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu. Słyniemy z tego, że, najlepsze nasze koncerty to te, na które nas nie zaprosili.
Pod Kontrolą Gosia, Filip, Maciej i Paweł. Zespół powstał w 2017 roku w Olsztynie i od tego czasu czynnie udziela się na scenie muzycznej. Członkowie zespołu łączą różnorodne inspiracje muzyczne i swoje indywidualne wizje w jedną całość, tworząc wybuchową mieszankę, jaką jest „Pod Kontrolą”.
O swojej muzyce mówią: "Złożoność naszych charakterów odzwierciedlają kompozycje, które tworzymy wspólnie – pełen zapału perkusista, wyluzowany basista, pomysłowa wokalistka i szalony gitarzysta. Gramy żywiołowo. Na każdym koncercie przez bębny i bas szyby drżą jak przy trzęsieniu ziemi, z pieca gitarzysty bucha ogień, a wokalistka pragnienia słuchaczy gasi lepiej niż równikowa ulewa. W naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas naszych występów pojawiają się mocne, rockowe i energiczne numery, jak również spokojniejsze oraz wolniejsze utwory. Nie zamykamy się w jednym gatunku jeśli chodzi o tworzenie muzyki."

Start: 20:00
Wstęp Wolny

28.02 Ras Luta

Start: 20:00
Bilety w cenie:
35 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu

Ras Luta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Reggae w Polsce. Ze sceną związany jest od 2003 roku. Na koncie ma trzy albumy stworzone wspólnie z zespołem EASTWEST ROCKERS, dwa albumy solowe, „Jeśli Słyszysz”, „Uratuj Siebie”, akustyczne EP „Rzeka Życia”, oraz mixtape „Jak Na Początku”. Luta uczestniczył również w wielu kooperacjach z jednymi z najważniejszych artystów polskich scen, m.in. Hemp Gru, Pokahontaz, DJ Feel-X, DJ Bart, Krzysztof Krawczyk, Darek Malejonek i in.. Występował na scenach największych polskich festiwali, m.in., Orange, Open'er, Pol'and Rock, Ostróda Reggae itp. Po długim oczekiwaniu fani korzennego grania w Polsce nareszcie mogą nacieszyć się świeżą dawką Żywego Ognia!

Album, który ukaże się w katalogu wytwórni GERMAICA POLSKA nosi tytuł "LEPSZE DNI". Materiał został sfinansowany w stu procentach z pieniędzy fanów, uzyskanych z przedsprzedaży nowej płyty, przy współpracy z niezwykle utalentowanym i szanowanym na świecie producentem muzyki reggae/dancehall z Niemiec, Leander'em "Pionear" Topp'em (Germaica Digital). Jest to człowiek odpowiedzialny m.in. za sukces takich gwiazd jak Gentleman, Peter Fox (Seeed) i in. oraz za brzmienie debiutanckiej płyty Ras Luty pt. "Jeśli Słyszysz" (Prosto). Jego obecność w projekcie gwarantuje wysoką jakość artystyczną finalnego produktu, oraz niemiecką, cenioną na całym świecie etykę pracy. Obok Pionear'a wspomagają nas muzycy zespołu The Germaicans, z których część tworzyła znany wielu osobom zespół Far East, akompaniujący Gentleman'owi. Album "LEPSZE DNI" ma zawierać jedenaście utworów utrzymanych w stylu modern roots, które stanowią zupełnie nowe, autorskie kompozycje stworzone przez Ras Lute do muzyki Pionear'a.


29.02 Rock&Roni
Start: 20:00
Bilety 10 zł - dostępne na bramce
Zespół gra autorski Rock&Roll w stylu lat 70-tych. Powstał w grudniu 2017 roku, w Szczytnie. Zespół miał przyjemność nagrać płytę 'Klenczon Inspiracje" z takimi muzykami jak Red Lips i Stashka. Rock&Roni grało u boku Patrycji Markowskiej , zespołu Harlem, Kobranocka. Latem tego roku zespół zajął drugie miejsce w konkursie piosenki Niepopularnej.

Muzyka Rock&Roni jest bardzo energiczna , żywiołowa i nastrojona ogromną radością z grania.

Kilka słów więcej
- Oscar Jensen - wokal - Finalista programu " Śpiewajmy Razem. All Together Now".
Podczas występu w programie postawił całe stuosobowe grono jury na nogi. Beata Kozidrak powiedziała "Oskar dla Oscara".
- Roland Roni Gloger- gitarzysta - założyciel zespołu Rock&Roni. Występował na scenie z zespołem Hunter. Koncertował przed zespołem Kat, Blaze Bayley,Turbo, TSA, Harlem. Solówki Roniego podbijają serca a w każdym dźwięku który zagra jest kawałek Jego duszy ;-)
- Marcin Sejda - bas - jest i pozostał oryginalnym basistą zespołu. Od urodzenia muzyk. To człowiek, nielubiący siedzieć w miejscu. Na co dzień poszukuje między-dźwięków w harmoniach.
- Marcin Łukaszewski- perkusja - Współpracował z Big Bandami, zespołami jazzowymi, rockowymi ,pop czy country. Należy z pewnością do grona perkusistów bardzo dokładnych i mocno akcentujących uderzenia. Dzięki Marcinowi w zespole panuje porządek, Panowie wiedzą gdzie jest raz.


Marzec
7.03 SIQ / Abodus
SIQ
support: Abodus
bilety: przedsprzedaż: 25 PLN / w dniu koncertu: 35 PLN

SIQ to supergrupa, która szturmem podbija rock’n’rollową scenę.
Zespół tworzą znany m.in. z legendarnego ACID DRINKERS perkusista Maciej „Ślimak" Starosta, śpiewająca i grająca na basie Ania Brachaczek (BiFF, Panny Wyklęte) oraz gitarzyści Tomek „Biały" Białoń (FIX UP) i Tomek Depka-Prądzyński.
Impulsem do powstania SIQ była udana współpraca Ani i Acid Drinkers przy wyróżnionym Fryderykiem utworze "Love Shack”.
Zespół wydał w marcu 2016 album pt. „SIQ". Utwory "Człowiek Usterka" i „Dynamit" zdobyły kilkukrotnie szczyt listy przebojów AntyRadia. SIQ lubiane jest także w radiowej Trójce. W najważniejszych muzycznych podsumowaniach roku płyta, zespół i Ania byli nominowani w wielu kategoriach (m.in. Teraz Rock, AntyRadio).
Grupa występowała gościnnie w całym kraju u boku Acid Drinkers i Huntera, zagrała na Przystanku Woodstock, Cieszanów Rock Festival.
Koncerty SIQ pełne są rock’n’rollowego szaleństwa, potu i humoru. Podczas koncertu zespół gra autorskie numery oraz kilka coverów.

14.03 Punky Reggae Live: Ferben Lehre / Dr Misio / the Analogs / Raggabarabanda

Start: 19:00
bilety:
55 PLN (przedsprzedaż od 01.01.2020)
60 PLN (w dniu koncertu)


Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 13 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. Wyjątkowo, przez cały 2020 rok, na swoich koncertach muzycy będą w dużym stopniu odnosili się do materiału z jednego z najważniejszych swoich albumów, zatytułowanego "Farbenheit", który ukazał się dokładnie 20 temu, w 2005 roku... Oczywiście w setliście znajdą się również wybrane utwory z pozostałych płyt FARBEN LEHRE, zatem szykuje się prawdziwie energetyczny muzyczny koktajl koncertowy :)

FARBEN LEHRE (skład):
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Formacja Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, znanego ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego, m.in. „Wesele”, „Dom zły” „Drogówka” czy „Kler”, który na muzycznej scenie należy do jednych z najbardziej żywiołowych frontmanów. Kapela gra ostrego rock’n’rolla bez przebaczenia, a solidne brzmienie, ciężkie riffy i świetne teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego, to znak rozpoznawczy całego projektu. Ich twórczość stanowi Interesującą propozycję, nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy poszukują w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, są otwarci na oryginalną na formę, a przy tym nie stronią od wspólnej, wręcz rytualnej zabawy. Dr MISIO ma na swoim koncie trzy płyty: „Młodzi”, „Pogo” (której producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff) oraz wydany wiosną 2017 roku album „Zmartwychwstaniemy”. Najbardziej rozpoznawalnymi utworami zespołu są, m.in.: „Pogo”, „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster” i „Pismo”, do którego kontrowersyjny, ale bardzo dobrze oceniany teledysk zrobił Wojtek Smarzowski. Obecnie zespół Dr MISIO pracuje nad swoją kolejną płytą, której premiera planowana jest na początek 2020 roku, zatem będzie ona już dostępna na koncertach trasy PUNKY REGGAE live.
Kapela sporo koncertuje, grając w małych klubach, ale pojawiając się również na prestiżowych festiwalach, takich jak: Jarocin, Przystanek Woodstock czy Orkiestra Męskie Granie.

Dr MISIO:
Arek Jakubik – wokal
Paweł Derentowicz – gitara
Mario Matysek – bas
Radek Kupis – klawisze
Jan Prościński – perkusja

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan, nie tylko punk rocka. Ostatni jak do tej pory album zespołu, zatytułowany „Wilk” ukazał się w styczniu 2018 roku, zbierając bardzo dobre recenzje i potwierdzając jednocześnie, że THE ANALOGS to jeden z najlepszych zespołów polskiego punk rocka. W 2020 roku kapela będzie świętować swoje 25 urodziny, dlatego na koncertach publiczność będzie mogła usłyszeć najbardziej znane piosenki ze wszystkich wydanych do tej pory albumów.

The ANALOGS:
Kamil Rosiak – wokal, gitara
Paweł Czekała – gitara
Przemek Kaczmarek – bas
Kuba May – perkusja

RAGGABARABANDA

Zespół powstał na początku 2012 roku w Nasielsku.
Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.
Finaliści krajowi kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych (m.in. Emergenza Festiwal, Barabany, Reggaeland Debiuty). Zwycięzcy II Otwartego Przeglądu Zespołów Muzycznych (Wrocław 2013). W swojej karierze zagrali ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych dzieląc scenę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock (2015 i 2019 - PWK). Ich utwór „Kolory” stał się hymnem „Festiwalu Kolorów” w 2014 roku.
14 października 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej „Lou & Rocked Boys” światło dzienne ujrzał ich debiutancki album pt. „SZOŁ”.
Zespół wciąż tworzy nowe kompozycje i gra koncerty w całym kraju, przekazując wciąż to nowej publiczności pozytywne wibracje ponad podziałami.

22.03 Stand up: Rafał Rutkowski

Start: 18:00
Bilety: 30 zł
Rafał Rutkowski w swoim nowym programie stand-up comedy opowiada m.in. o polskim show-biznesie, swojej aktorskiej karierze, kryzysie wieku średniego, o ojcostwie, oraz zdradza pikantne szczegóły z kręcenia scen erotycznych. Tylko dla ludzi o mocnych przeponach i zwieraczach!!! Program tylko dla widzów dorosłych.
Support: Damian Skóra

28.03 Big Cyc
BIG CYC gra Z partyjnym pozdrowieniem 30 lat później

Każdy kto w Polsce słuchał rocka miał ją. Była młoda,
dowcipna i bezczelna... Trzydzieści lat temu ukazała się
pierwsza płyta zespołu Big Cyc Z PARTYJNYM POZDROWIENIEM

Kapitan Żbik, Babcia Klozetowa, Dzieci Frankensteina zapraszają na koncerty,
BIG CYC zagra materiał z pierwszej płyty w całości!

Już sama okładka wzbudzała kontrowersje. Wódz rewolucji Włodzimierz Ilicz
Lenin zrobiony ośmieszająco na... punka. Ten do niedawna święty
komunizmu był potraktowany przez autora okładki nader swobodnie. Ubrany
był w skórzaną ramoneskę, guziki do koszuli miał ozdobione znaczkami
anarchii, a w uchu tkwił mu świecący kolczyk. No i ta fryzura czyli punkowy
irokez! Dawno nikt tak ostro nie zakpił z ikony światowego proletariatu.
Okładka świetnie zapowiadała zawartość muzyczną, bo po takiej petardzie
graficznej, można było spodziewać się sporej dawki rockandrollowej beczki
śmiechu. I tak było.

Dla zespołu Big Cyc płyta stała się przepustką do sal koncertowych i festiwali w
całej Polsce, a piosenki takie jak : Berlin Zachodni, Piosenka góralska, Ballada o smutnym skinie trafiły do żelaznego
kanonu hitów polskiego rocka.

Zespół rozbił tą płytą także bank z nagrodami. Po latach ten pierwszy krążek zespołu Big Cyc zasłużenie dorobił się statusu kultowej płyty a sam zespół stał się
Z partyjnym pozdrowieniem 30 lat później plakat...

muzyczną legendą.

Z okazji XXX lecia premiery płyty "Z partyjnym pozdrowieniem" zespół Big
Cyc planuje serię koncertów z materiałem z pierwszej płyty
pod nazwą "Big Cyc Z partyjnym pozdrowieniem 30 lat później".
Koncert składał się będzie z dwóch części.
Część pierwsza to wszystkie piosenki z pierwszej płyty.
Cześć druga: hity Big Cyca wybrane przez fanów.

Zespół zagra w niezmienionym od 1988 roku, oryginalnym składzie...
DŻEJ DŻEJ - (Jacek Jędrzejak) wokal, bass
PIĘKNY ROMAN (Roman Lechowicz) - gitary
DŻERY (Jarosław Lis) - perkusja
SKIBA (Krzysztof Skiba) - sekcja humorystyczno - happeningowa
Wspomogą nas:
GADAK (Piotr Stajdel) - klawisze
MARAS (Marek Szajda) - gitary

Bilety:
50 zł do 29.02
60 zł do 28.03
Szczegóły w galerii plakatów:


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5