Łukasz Suchocki bliski przejścia do GKS-u Wikielec

2020-01-24 12:15:26(ost. akt: 2020-01-28 20:26:37)
Łukasz Suchocki, tu jeszcze w barwach Jezioraka Iława podczas ataku na bramkę Motoru Lubawa

Łukasz Suchocki, tu jeszcze w barwach Jezioraka Iława podczas ataku na bramkę Motoru Lubawa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Będzie zimowy transfer pomiędzy sąsiadami? Dużo na to wskazuje, że Łukasz Suchocki, jeszcze nie tak dawno zawodnik Jezioraka Iława zasili szeregi GKS-u Wikielec. Jak nam powiedział piłkarz: — Teraz do porozumienia muszą dojść oba kluby.
W niedzielę na naszym portalu informowaliśmy o możliwych odejściach zawodników z kadry wicelidera forBET IV ligi. Jak się okazało, przypuszczenia były słuszne: w środę Sokół Ostróda potwierdził wypożyczenie z Jezioraka do końca sezonu 2019/20 Łukasza Świętego. Natomiast czwartek (23.01) przyniósł informację na temat prawdopodobnej przyszłości Łukasza Suchockiego. Wczoraj wychowanek klubu z ul. Sienkiewicza wziął udział w swoim pierwszym treningu w drużynie GKS-u Wikielec.

Piszemy o "prawdopodobnej przyszłości", bo jeszcze na przejście skrzydłowego (bądź też napastnika) do innego zespołu zgodę musi wyrazić klub z Iławy. Suchocki ma bowiem do końca sezonu aktywną deklarację gry w Jezioraku.
— Myślę jednak, że Jeziorak nie będzie robił problemów z moim przejściem do GKS-u. Zakomunikowałem działaczom iławskiego klubu, że chcę odejść a oni nie robili mi na tym etapie żadnych przeszkód, rozumieli moją decyzję, więc teraz oba kluby powinny się jeszcze tylko formalnie porozumieć — mówi nam Łukasz Suchocki, którego usługami piłkarskimi na początku tego tygodnia zainteresował się absolutny lider forBET ligi. Gminny Klub Sportowy z Wikielca nie stracił ani jednego punktu w dotychczasowych meczach ligowych w sezonie 2019/20! Lider ma aż czternaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Jeziorakiem.

— Faktem jest, że Łukasz Suchocki uczestniczył w czwartkowym treningu. W sobotę, podobnie jak cała drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego, uda się do Elbląga na sparing z miejscową Concordią — mówił nam dziś Krzysztof Bączek, prezes GKS-u Wikielec. — Wstępnie porozumieliśmy się z zawodnikiem, obie strony są zainteresowane współpracą. Teraz trzeba jeszcze załatwić sprawę z jego odejściem z Jezioraka — dodaje Bączek. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie transfer pomiędzy sąsiadami z obu stron lasu (stadiony Jezioraka i GKS-u dzieli dystans zaledwie dwóch/trzech kilometrów, a większość tej trasy to droga właśnie przez las).

Trenerem GKS-u jest iławianin Wojciech Tarnowski, który Suchockiego dobrze zna nie tylko z czasów wspólnej pracy na linii trener — zawodnik w Jezioraku, ale także... ze wspólnego reprezentowania "Budowlanki" w rozgrywkach szkolnych. Wówczas, w tamtych latach (Suchocki ma obecnie 32 lata), prowadzona przez szkoleniowca Tarnowskiego szkolna drużyna piłkarska ZS im. Bohaterów Września 1939 roku miała bardzo mocną kadrę, a o jej sile stanowili w większości właśnie piłkarze Jezioraka.

>>> Wracając jeszcze na chwilę do niedzielnego artykułu: Czas odejść w Jezioraku? O wzmocnieniach powinniśmy raczej zapomnieć
Jak już zauważyliśmy, najbardziej zaskakującą nieobecnością na pierwszym zimowym treningu Jezioraka była absencja Suchockiego. Już wówczas było wiadomo, że wychowanek postanowił odejść z iławskiego klubu.
— To moja i tylko moja decyzja. Nie było tak, jak już futbolowa wieść miejska niesie, że to prezes czy trener zrezygnowali z moich usług. Ja sam podjąłem taką decyzję i czas pokaże, czy była ona słuszna. Przyczyn jej podjęcia nie chcę podawać – mówił wówczas Suchocki.

— Z Jeziorakiem rozstałem się w dobrych relacjach i będę dalej kibicował klubowi, którego jestem wychowankiem. Na razie odpoczywam, jeśli jednak pojawi się jakaś konkretna oferta to chętnie usiądę do rozmów z takim klubem – słowa wypowiedziane przez Suchockiego brzmiały jak zaproszenie przedstawicieli innych drużyn do negocjacji. Jak widać, długo nie musiał czekać.

Dotychczasowy przebieg kariery Łukasza Suchockiego wygląda tak (źródło: 90minut.pl): 2003/04 - 2006/07 Jeziorak Iława (wychowanek), 2007/08 - 2010/11 OKS 1945 Olsztyn, 2011/12 - 2012/13 Stomil Olsztyn, 2013/14 Olimpia Grudziądz, 2014/15 (jesień) Olimpia Grudziądz, 2014/15 (wiosna) Chojniczanka Chojnice, 2015/16 Stomil Olsztyn, 2016/17 (j) Stomil Olsztyn, 2016/17 (w) Sokół Ostróda, 2017/18 2019/20 (j) ITS Jeziorak Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Iławiak #2856273 | 31.0.*.* 25 sty 2020 09:18

    A trenera nie chcą w pakiecie ... ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5