Zasuwaj! szybko z zapisem, bo zabraknie dla Ciebie miejsca w biegu Iława — Susz (27 km)

2020-01-23 09:11:37 (ost. akt: 2020-01-23 13:24:33)   Artykuł sponsorowany
W pierwszej edycji "Zasuwaja!" udział wzięło aż 114 sportowców! Biegacze pomykali przez polne i leśne drogi, tu Piotr Muc (z lewej) i Michał Skuzjus (grupa #8ranobasen EMP Iława)

W pierwszej edycji "Zasuwaja!" udział wzięło aż 114 sportowców! Biegacze pomykali przez polne i leśne drogi, tu Piotr Muc (z lewej) i Michał Skuzjus (grupa #8ranobasen EMP Iława)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed nami druga edycja biegu przełajowego "Zasuwaj!". W imieniu organizatorów, ale też własnym zapraszamy do uczestnictwa w tym sportowym wydarzeniu. Do biegu, tym razem z Iławy do Susza (w zeszłym roku było odwrotnie), dojdzie w niedzielę 23 lutego, a zapisy trwają do 21 lutego. Dystans to 27 kilometrów.
W pierwszej edycji (17 lutego 2019) "Zasuwaja!" udział wzięło aż 114 sportowców! Biegaczki i biegacze pomykali przez polne i leśne drogi, momentami po błocie i na lodzie. Słowem: cudowne warunki, aby „trochę” pohasać! A że niby zimno, że trzeba męczyć się przez te 27 kilometrów? To nie powód do rezygnacji. Wręcz przeciwnie: to powód do zapisania się do takiej imprezy. Dla zaprawionych w boju lekkoatletów to przecież żadna przeszkoda.

W pierwszej edycji zwyciężył Adrian Przybyła, który kilka godzin po pokonaniu mety podzielił się z nami swoją opinią na temat biegu. — Zasuwaj! to wspaniała impreza. Mam nadzieję, że będzie to cykliczny bieg, bo już nie mogę doczekać się kolejnej edycji — mówi iławianin.

No i się zwycięzca doczekał się tego, czego pragnął...
— Zapraszamy na drugą edycję biegu „Zasuwaj!”. Tym razem biegaczki i biegacze biegną w odwrotnym kierunku. Startujemy na bulwarze im. Jana Pawła II w Iławie na wysokości amfiteatru, a kończymy przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu — mówi Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

— Impreza biegowa łączy już nie trzy samorządy, a cztery. Do grona współorganizatorów dołączył Powiat Iławski. Ponadto mamy kilka nowości jeśli chodzi o kategorie wiekowe — wyjaśnia Robert Jankowski z urzędu Gminy Iława.

— Macie szanse wyjechać z naszej imprezy z ciekawym gadżetem, który znajdzie się w pakiecie startowym, medalem finishera, ale przede wszystkim z wrażeniami jakie niesie nasza impreza — dodaje Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.

Nie zwlekajcie zatem i już teraz zapisujcie się do biegu przełajowego na trasie Iława — Susz. Zapisy ruszyły w poniedziałek 9 grudnia i potrwają do 21 lutego. Dziś rano (czwartek 23 stycznia) licznik zapisów wskazywał, że ze 150 miejsc wolnych jest dokładnie połowa.

LINK DO ZAPISÓW TUTAJ

UWAGA
W pakiecie startowym jest koszulka. Rozmiar koszulki podajecie przy zapisach do biegu. Osoby, które wniosą opłatę startową po 5 lutego otrzymają losowo wybrany rozmiar koszulki lub koszulki nie otrzymają.

A jak było podczas pierwszej edycji biegu "Zasuwaj!"? Przeczytaj relację.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5