Gościliśmy na spotkaniu noworocznym u burmistrza miasta i gminy Susz, Krzysztofa Pietrzykowskiego [ZDJĘCIA]

2020-01-18 10:32:04 (ost. akt: 2020-01-18 11:44:01)
Nagrodę za osiągnięcia w 2019 roku otrzymała m.in. Aleksandra Demczuk, wioślarka pochodząca z Babięt Wielkich. Z lewej strony Stanisław Blonkowski, przewodniczący rady gminy Susz a z prawej burmistrz Krzysztof Pietrzykowski

Nagrodę za osiągnięcia w 2019 roku otrzymała m.in. Aleksandra Demczuk, wioślarka pochodząca z Babięt Wielkich. Z lewej strony Stanisław Blonkowski, przewodniczący rady gminy Susz a z prawej burmistrz Krzysztof Pietrzykowski

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

To już tradycja, że spotkanie noworoczne organizowane przez suski samorząd odbywa się w Zajeździe Chełmżyca, tuż przy trasie do Iławy. Podczas wczorajszego (piątek 17 stycznia) wydarzenia burmistrz Krzysztof Pietrzykowski podsumował minione dwanaście miesięcy, ale przede wszystkim życzył swoim gościom wszystkiego najlepszego w 2020.
Tydzień wcześniej podobne spotkanie odbyło się w Karczmie Łabędź w Nowej Wsi, organizował je wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W Chełmżycy jego imiennik, burmistrz Pietrzykowski, mógł liczyć na równie pokaźną frekwencję.

Na zaproszenia wysłane przez urząd w Suszu odpowiedziało pozytywnie wielu gości, w tym m.in. posłanka sejmu RP Elżbieta Gelert oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin, z którym rozmawialiśmy jeszcze przed jego przyjazdem do Chełmżycy.

- Zawsze z chęcią odwiedzam miasto i gminę Susz. To prężnie działający samorząd, a duży wpływ na ten stan rzeczy ma główny gospodarz Krzysztof Pietrzykowski, który już trzecią kadencję piastuje stanowisko burmistrza – mówi Gustaw Marek Brzezin.

- Gdy mówimy Susz, to od razu pojawiają się skojarzenia ze sportem, oczywiście z triathlonem przede wszystkim. To przecież kolebka tej dyscypliny sportu w Polsce, a dobre opinie na temat zawodów triathlonowych i renoma zmagań organizowanych w tym mieście i okolicach już dawno wykroczyła nie tylko poza granice naszego województwa, ale i kraju. Susz to jednak nie tylko sport, ale także dobre zarządzanie i starania o pozyskiwanie środków unijnych, czego jestem częstym świadkiem. Burmistrz zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dba m.in. o ochotniczą straż pożarną, której jednostka ostatnio otrzymała nowy wóz bojowy. Równie ważny jest ośrodek kultury oraz opieka nad osobami niepełnosprawnymi. Z Suszem łączą nas także wspólne inwestycje, jak na przykład nie tak dawny remont drogi wojewódzkiej nr 521. Nasza współpraca układa się dobrze i chętnie będę uczestniczył w Spotkaniu Noworocznym w Chełmżycy – dodaje marszałek województwa.

A propos sportu – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, Jarosław Piechotka powtarza często hasło „Susz sportem stoi”. To nie pusty frazes, a można się było o tym przekonać podczas nagradzania szczególnych osiągnięć mieszkańców miasta i gminy Susz w 2019 roku. Uhonorowani zostali bowiem triathlonista UKS TRS Susz, suszanin Dawid Goryński oraz wioślarka Aleksandra Demczuk, pochodząca z Babięt Wielkich aktualna zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk.

Nagrodę za Inwestycję Roku odebrał przedsiębiorca Damian Paszynin z branży motoryzacyjnej. Osobowością Roku 2019 została natomiast Beata Rogala, która ten zaszczytny tytuł otrzymała za kreowanie działań społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa #2853593 | 37.47.*.* 22 sty 2020 06:33

  I co z tą Kasią. Plotki gminne pikantne rzeczy niosą.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Wielbicielrautów #2851748 | 89.64.*.* 19 sty 2020 09:36

  Kochanyi ja wziołem sobie zchraza myszliwskiego i maczołem go w fontannie z czekklady. Bosky smak polecam. Impreza bardzo udana bardzo dużo jedzenia i pysznee. I powiem wam jeszcze jedno nie ma nic lelszegk w życiu jak napełnić brzuszek do fulllaaa za maseee wyborców biednej gminy. Jal to mówią bogatemu to i byk się ocieli.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. krs #2851619 | 31.0.*.* 18 sty 2020 21:30

  lampy są, działki trzeba sprzedać żeby przed końcem kadencji drogę zrobić.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. zen #2851590 | 31.0.*.* 18 sty 2020 20:20

  Działki niezabudowane ale lampy już są, w polu ale są! mówili co wolno wojewodzie to ....................

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5