Gmina Iława "na tortowo" zagrała w Wikielcu

2020-01-14 17:19:51(ost. akt: 2020-01-14 15:11:36)

Autor zdjęcia: gmina Iława

Jak zwykle torty zrobiły furorę podczas finału WOŚP w Wikielcu. Ale nie tylko dzięki nim zebrano aż 45 tysięcy zł.
Bardzo wysoką frekwencję odnotowano podczas niedzielnego (12 stycznia 2020 r.) gminnego Finału WOŚP w Wikielcu. Była to już 28 edycja akcji, w której gmina Iława uczestniczy od samego początku. Do gościnnej hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu licznie przybyli mieszkańcy gminy i Iławy.
Przybyłych na finał powitali: dyrektor ZSP w Wikielcu Bożena Lewandowska, szef Gminnego Sztabu WOŚP Marzena Bendelewska, dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Jak zwykle nie zawiedli darczyńcy, wolontariusze oraz licytujący. Do zlicytowania przeznaczono mnóstwo ciekawych przedmiotów. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się torty przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
Część artystyczna była również bardzo urozmaicona. Na scenie w Wikielcu zaprezentowali się dzieci z ZSP w Wikielcu, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie, zespół „Morawa”, zespół „Panthera Brass Band” oraz Bartosz Kluba.
Ten rok był również rekordowy pod względem zebranej kwoty. Dzięki hojności darczyńców i licytujących udało się zebrać prawie 45 tysięcy złotych!


Gospodynie z gminy Iława wsparły finał WOŚP w Wikielcu już po raz piąty. W sobotę, 11 stycznia w Gałdowie odbył się przegląd wypieków przygotowanych specjalnie na licytację na niedzielny finał. Pomysłodawczyniami tej inicjatywy są panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gałdowie. W tegorocznej akcji „Torty dla WOŚP” wzięły udział KGW z Gałdowa, Nowej Wsi, Gulbia, Radomka, Kałdun, Ząbrowa, Szymbarka, Gromot, Tynwałdu i Szałkowa.
Wszystkie koła otrzymały z rąk wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego drobne upominki.

Robert Jankowski, UG Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5