Piłkarze zagrają dla Julki Rówczyńskiej! Sprawdź szczegóły sobotniej akcji charytatywnej

2020-01-08 09:56:39 (ost. akt: 2020-01-08 11:05:03)
Julka potrzebuje naszej pomocy! Swoją cegiełkę możemy dołożyć w najbliższą sobotę 11 stycznia

Julka potrzebuje naszej pomocy! Swoją cegiełkę możemy dołożyć w najbliższą sobotę 11 stycznia

Autor zdjęcia: archiwum fb Julka Rówczyńska- POMÓŻ MI pokonać SMA 1

POD NASZYM PATRONATEM|| Pomoc dla Julii Rówczyńskiej nadchodzi z każdej strony. Turniej i całą akcję charytatywną dla chorej dziewczynki organizuje też Jeziorak Iława, do wydarzenia dojdzie w sobotę 11 stycznia w hali miejskiej przy ul. Niepodległości 11b.
— Przerwa zimowa w forBET IV lidze jest w tym roku dla Rodziny Jezioraka szczególna, wykorzystana zostanie bowiem w najlepszy możliwy sposób – na pomaganie — czytamy w zaproszeniu otrzymanym z Jezioraka Iława.

W sobotę 11 stycznia w hali miejskiej zorganizowany zostanie wyjątkowy turniej z udziałem drużyny Jezioraka Iława oraz przyjaciół. Turniej będzie miał charakter charytatywny – zbierane będą pieniądze na rzecz małej Julii Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego.

Idea rozegrania turnieju, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie 5-miesięcznej dziewczynki, zrodziła się z inicjatywy członków Rodziny Jezioraka. Iławski klub postanowił włączyć się w organizację wydarzenia, chcąc wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Julii, podopiecznej Fundacji SiePomaga.

W sobotę od godziny 10.00 w hali miejskiej przy ul. Niepodległości 11b w Iławie rozegrany zostanie turniej piłki halowej (system każdy z każdym, po 10 minut). Jedną z drużyn biorących udział będą, naturalnie, gospodarze wydarzenia – Jeziorak Iława. Do udziału w turnieju zaproszone zostały także drużyny Unii Susz, Motoru Lubawa, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, GKS-u Wikielec i Polonii Lidzbark Warmiński.

— Będzie to idealna okazja, aby w trakcie długiej, zimowej przerwy zobaczyć w akcji drużynę Jezioraka, wzmocnić więzi wewnątrz Rodziny Jezioraka, ale przede wszystkim dorzucić swoją cegiełkę w słusznej sprawie. Całkowity dochód z tego turnieju zostanie przeznaczony na pomoc chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA 1 Julii Rówczyńskiej — informują redaktorzy z portalu jeziorakilawa.pl.

— Cały czas poszukujemy wolontariuszy, którzy włączą się w pomoc przy organizacji turnieju. Zapraszamy do kontaktu — zachęca Mariusz Wilk, jeden z organizatorów wydarzenia.
— Nie można przegapić takiej okazji na dobrą piłkę, ale najważniejsze: warto pomagać! Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do pomocy! — dodaje Wilk.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, takich jak malowanie twarzy, animacja zabaw, balony, duże maskotki. Będą także napoje ciepłe i zimne, ciasta, hot-dogi, frytki, gofry, swojski chleb ze smalcem i ogórki.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość wylicytowania przez dwie osoby gry w jednym z zespołów biorących udział w turnieju. Swoje licytacje przeprowadził już GKS Wikielec (miejsca w składzie warte były 120 i 100 zł, tyle wynosiły najwyższe oferty) oraz Jeziorak Iława — gra w biało-niebieskich barwach dla niektórych warta była nawet 220 i 210 złotych! Dwaj kibice iławskiego klubu będą mogli teraz zagrać w Jezioraku.

Swoją licytację uruchomiła też Unia Susz, szczegóły TUTAJ oraz Motor Lubawa (licytuj TUTAJ).

Oczywiście, sama gra to tylko miły, sportowy dodatek. Najważniejsza jest pomoc dla Julki. Poniżej zamieszczamy program imprezy charytatywnej. Miło nam poinformować, że Gazeta Iławska i Gazeta Olsztyńska są patronkami medialnymi turnieju.

PROGRAM TURNIEJU DLA JULKI
9.00 BIEG – parkrun Mały Jeziorak (Bieg na dystansie pięciu kilometrów z pomiarem czasu).
UWAGA! Wymagane jest wcześniejsze wykonanie rejestracji, a następne wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego indywidualnego kodu uczestnika (szczegóły na www.parkrun.pl/malyjeziorak/).

10.00 – 15.00 Hala widowiskowo-sportowa, Iława ul. Niepodległości 11b

10:00 Turniej halowej piłki nożnej z udziałem Jezioraka Iława, Unii Susz, Motoru Lubawa, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, GKS-u Wikielec i Polonii Lidzbark Warmiński

14:00 Konkurs rzutów karnych — Pokonaj Jeziorowca!

14:30 Konkurs żonglerki piłką

10:00 – 15:00 Tenis stołowy dla każdego (Prowadzenie: sekcja tenisa stołowego Jezioraka Iława)

10:00 – 15:00 Karaoke dla dzieci i dorosłych z Bartkiem Klubą

11:00 – Turniej w wyciskaniu odważników 2x17,5 kg oburącz siedząc. Dla pierwszych trzech osób puchar oraz medal.

10:00 – 15:00 Animacje dla dzieci

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lila #2845746 | 176.221.*.* 8 sty 2020 11:41

  Trzeba,żeby jak najwięcej ludzi przyszło to będzie więcej pieniędzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ocalicjulke #2845730 | 5.173.*.* 8 sty 2020 11:29

  Serce rośnie. Brawo!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. stomilowiec #2845693 | 37.8.*.* 8 sty 2020 10:41

  Piękna inicjatywa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5