Medal dla Julki. Świąteczna Gala Siatkówki Zrywu z charytatywnym akcentem [ZDJĘCIA]

2020-01-01 10:47:09 (ost. akt: 2020-01-01 11:36:22)
Wspaniały gest Małgorzaty i Mieczysława Pietroczuków, którzy na turniej charytatywny organizowany przez Tomasza Zakierskiego dla Julki Rówczyńskiej oddali medal 90-lecia Polskiej Siatkówki

Wspaniały gest Małgorzaty i Mieczysława Pietroczuków, którzy na turniej charytatywny organizowany przez Tomasza Zakierskiego dla Julki Rówczyńskiej oddali medal 90-lecia Polskiej Siatkówki

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Tradycyjnie w hali sportowej „Mechanik” odbyło się święto siatkarskiej rodziny - XXVI Świąteczna Gala Zrywu-Volley Iława. Jak co roku był to czas na spotkanie w miłej, rodzinnej świątecznej atmosferze trenerów i założycieli Zrywu Małgorzaty i Mieczysława Pietroczuków, zawodniczek i zawodników oraz wychowanków i sympatyków klubu.
Jak zawsze Galę rozpoczęli najmłodsi adepci siatkówki Zrywu, którzy rozegrali swój turniej minisiatkówki. Natomiast w sobotę uroczystości siatkarskie rozpoczęły siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, które zmierzyły się w meczu towarzyskim z wychowankami klubu. Tym razem w pojedynku, gdzie wynik nie był ważny, zwyciężyły 2:1 (25:14, 25:21, 23:25) doświadczone, nieco starsze zawodniczki, które już zakończyły kariery. Mecz sędziował znakomity zawodnik Zrywu i reprezentant Polski w siatkówce plażowej, iławianin Maciej Rudol.

W meczu mężczyzn rozegranym tradycyjnie pomiędzy wychowankami Zrywu podzielonymi na „Starszych” i „Młodszych” po bardzo ciekawym spotkaniu wygrali młodsi wychowankowie naszego klubu 3:0 (25:21, 25:22, 25:20). W tym miejscu należy dodać, że po wielu latach do gry powrócił twórca Gali i Zrywu trener Mieczysław Pietroczuk.

W przerwie pomiędzy meczami odbyła się również tradycyjna uroczystość; wręczenia wyróżnień, podziękowań za poprzedni sezon dla zawodniczek, zawodników i sponsora.

Trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk za osiągnięcia sportowe podziękowali: Nikoli Sołobodowskiej i Ewelinie Jarnickiej za zdobycie brązowego medalu mistrzostw województwa w siatkówce plażowej młodziczek i udział w półfinale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodziczek. Wiktoria Borszewska i Zuzanna Iwankowska otrzymały podziękowania za awans do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich – Lubuskie 2019.

Jak co roku na wyróżnienie zasłużył zawodnik Zrywu Maciej Rudol, który godnie reprezentował klub i Polskę na arenach międzynarodowych. Maciej w finale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn, wraz z Jakubem Szałkiewiczem zdobył srebrny medal.

Po raz pierwszy od wielu lat trenerzy Zrywu mieli okazję docenić i podziękować za wielką pomoc sponsorowi klubu Krzysztofowi Łyzińskiemu, właścicielowi Firmy Przewozowej KRIS-BUS, który wspiera Zryw od wielu lat, obecnie w roli sponsora tytularnego.

Na koniec uroczystości trenerzy Zrywu Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk na ręce organizatora turnieju charytatywnego „OCALIĆ JULKĘ” Tomasza Zakierskiego z UKS Mały Jeziorak Iława przekazali celem zlicytowania Medal Okolicznościowy z okazji 90-lecia Polskiej Siatkówki, który na początku roku decyzją Zarządu PZPS nasi trenerzy otrzymali za zasługi dla rozwoju siatkówki w Polsce.

- Mamy nadzieję, że kwota z licytacji medalu przyczyni się do ratowania życia i zdrowia Julki i będziemy wspierać tę charytatywną akcję. Już w trakcie naszej Gali wiele osób uczestniczących włączyło się naszym śladem do akcji i obiecało pomoc, dlatego prosimy o wsparcie wszystkich, którym los chorej Julki nie jest obojętny – dodają Małgorzata i Mieczysław Pietroczukowie.

XXVI ŚWIĄTECZNA GALA SIATKÓWKI ZRYWU 2019 – UCZESTNICY:

Wyniki Turnieju Minisiatkówki:

Dziewczęta grupa młodsza:
1 miejsce Maria Gutkowska, udział w zawodach: Wiktoria Małkowska, Anna Duszczak, Julia Glock, Maja Sadowska, Julia Rochoń, Lena Bagłaj, Alicja Wiśniewska, Julia Stefańska

Dziewczęta grupa starsza:
1 miejsce Julia Olszewska, udział w zawodach: Patrycja Sobczyńska, Amelia Michalewska, Aleksandra Sobczyńska, Martyna Kaczmarczyk, Magdalena Fota, Agata Łuzińska.

Chłopcy grupa młodsza:
1 miejsce Fabian Groszek, udział w zawodach: Rafał Duszczak, Maciej Kwietko–Bębnowski, Jakub Jedowski, Alan Górecki, Nikodem Różański.

Chłopcy grupa starsza:
1 miejsce Igor Szulc, udział w zawodach: Karol Podliński, Konrad Rząca, Kacper Borszewski.

Mecz Towarzyski MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława - Wychowanki Zrywu
1:2 /14:25, 21:25, 25:23/

MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Agata RUDOL - kapitan zespołu, Zuzanna IWANKOWSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Karolina WAJC, Nikola SOŁOBODOWSKA, Dominika ZAPADKA, Paula ZIĘBA – libero oraz Maria TASARZ, Ewelina JARNICKA, Natalia LEWKO, Maja POMORYN, Paulina Cichowska. Trener Małgorzata Pietroczuk.
WYCHOWANKI MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Monika Gromadzka - kapitan zespołu, Monika Pietroczuk, Marta Pietroczuk (MKS Sokół Radzionków II Liga Kobiet), Laura Nowotnik, Iwona Kulińska, Anna Grajewska, Monika Gorzka (KS Gedania Gdańsk II Liga Kobiet), Kamila Sitnik. Trener Marzena Pietroczuk.

Mecz Towarzyski Wychowankowie Młodsi Zrywu - Wychowankowie Starsi Zrywu
3:0 /25:21, 25:22, 25:20/

Wychowankowie Młodsi Zrywu zagrali w składzie: Patryk Fafiński - kapitan zespołu, Robert Rólkiewicz, Roman Rólkiewicz, Marek Pilarek, Michał Januszewski, Marcin Misztal, Dawid Wiśniewski, Kamil Pieńczewski, Bartosz Burny.
Wychowankowie Starsi Zrywu zagrali w składzie: Mieczysław Pietroczuk– kapitan zespołu, Sławomir Banacki, Krzysztof Rząca, Arkadiusz Mróz, Jacek Zabłotny, Łukasz Błaszczyk, Mateusz Dudulski, Radosław Rólkiewicz.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5