Co się będzie działo podczas iławskiego finału WOŚP? Zobacz szczegóły! [AKTUALIZACJA]

2019-12-30 12:00:42 (ost. akt: 2019-12-30 15:09:14)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Iławie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Iławie

Pięćdziesięciu wolontariuszy będzie kwestować w Iławie podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na 12 stycznia 2020 r. przygotowano wiele atrakcji, które mają skusić mieszkańców do wyciągnięcia złotówek z portfela.
Szefem lokalnego sztabu jest Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury. Kwesta trwać będzie od 9:00 do 17:00. Na ulicach Iławy będzie można spotkać 50 wolontariuszy.

Zbierane są jeszcze fanty na licytację, która odbędzie się w Kinoteatrze "Pasja". Masz coś do przekazania? Organizatorzy zapraszają.
Wiele ciekawych przedmiotów już dotarło, m.in. sporo rękodzieła. A wkrótce na naszym portalu zaprezentujemy zdjęcia fantów, które będzie można wylicytować.
Jeszcze nie wiadomo do końca, kto licytację poprowadzi. - Trwają rozmowy ze wspaniałymi osobami, wkrótce o efekcie Państwa poinformujemy - mówi nam Helena Jasiukowicz, kierownik działu merytorycznego Iławskiego Centrum Kultury.
W przerwach aukcji grać będzie iławski zespół Blues Station.

Oprócz licytacji, która rozpocznie się o 16:00, na ten dzień przygotowywanych jest wiele atrakcji.
W sali sportowej przy ul. Asnyka o 10:00 rozpocznie się 4 Wielka Ping-Pongowa Orkiestra, czyli tradycyjny turniej tenisa stołowego. Również podczas rozgrywek Iławskiej Ligi Futsalu będą zbierane pieniądze na Orkiestrę.

LOK zaprasza na strzelnicę pneumatyczną przy ul. Wyszyńskiego 15 od 9:00 do 16:30.

Na parkingu przy Kinoteatrze oraz w fosie miejskiej od 14:00 do 18:00 odbędzie się festyn "Darz Bór!". Będzie to wystawa pojazdów ekstremalno-wyczynowych, pokaz motocykli, darmowe degustacje potraw myśliwskich, Iławskie Muzeum Motoryzacji – Militaria Krzysztof Król Organizatorem tej części jest Stowarzyszenie "KOBRA" oraz Koło Łowieckie „Łabędź”.

Na lodowisku będzie można spotkać przedstawicieli Drakens Iława (drużyny sportowej pływającej na smoczych łodziach) oraz Stowarzyszenia Od-ważne. Zaproponują gry i zabawy dla dzieci. Przez cały dzień będzie można kupić ciasto, kawę, herbatę, naleśniki. Planuje się też naukę jazdy na łyżwach. O 19:00 wystartuje dyskoteka na łyżwach z muzycznymi hitami lat 80- i 90-tych.

Dzień przed Finałem WOŚP, 11 stycznia, w hali sportowo-widowiskowej od godz. 16:00 odbędzie się mecz siatkówki, w którym charytatywnie zagrają radni Rady Miasta kontra radni Młodzieżowej Rady Miasta.

Podczas 28 finału Orkiestry 12 stycznia 2020 r. będą zbierane pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.


eka
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5