Wszczynał awantury, wyzywał, poniżał. 39-letni recydywista znowu znęcał się nad swoją mamą

2019-12-13 09:31:48 (ost. akt: 2019-12-13 09:38:04)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją mamą. Okazało się, że mężczyzna po raz kolejny wszczął awanturę z kobietą, którą wyzywał i poniżał. Mieszkanka Iławy stwierdziła, że ma już dość i poprosiła o pomoc policjantów. Wobec agresywnego 39-latka prokurator zastosował policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną.
Do komendy powiatowej policji w Iławie przyszła kobieta. Oświadczyła, iż od ponad trzech miesięcy jej syn znęca się nad nią. Dodała, że 39-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za to przestępstwo.

— Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od kobiety oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że mieszkaniec Iławy pomimo wcześniejszego wyroku sądowego wyzywa, poniża swoją mamę oraz niszczy sprzęt domowy. W związku ze swoim zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 39-latek usłyszał zarzut — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór z obowiązkiem stawiennictwa trzy raz w tygodniu w jednostce policji. Ponadto, mężczyzna ma nakaz powstrzymywania się od alkoholu, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

— Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności — dodaje asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nick #2835202 | 37.201.*.* 13 gru 2019 23:41

  Ja bym dal temu sk...wi dozywocie. Ten czlowiek raczej nie nadaje sie do zycia w spoleczenstwie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Monika #2835117 | 77.111.*.* 13 gru 2019 21:25

  Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

  odpowiedz na ten komentarz

 3. czytelnik #2835031 | 84.138.*.* 13 gru 2019 18:37

  Dziwie sie tej Mamusce dlaczego tak dlugo pozwolila tak staremu bykowi zamieszkac w jej mieszkaniu ? A potem z takiej dobroci to sa tylko problemy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Skutki alienacji rodzicielskiej #2834545 | 188.147.*.* 13 gru 2019 10:42

  "Do niektórych negatywnych efektów alienacji rodzicielskiej dla dziecka inny amerykański psychiatra sądowy – dr Daniel J. Rybicki, z doświadczeniem sądowym na poziomie stanowym i federalnym zaliczył (za dr Philipem Michaelem Stahlem) takie skutki - jak problemy w relacjach i budowaniu związków intymnych, problemy w panowaniu nad gniewem i wrogością w relacjach, problemy psychosomatyczne, problemy ze snem i z jedzeniem, luki w psychice i nadmierna zależność, konfliktowe podejście do autorytetów, poczucie uprawnienia do własnej wściekłości prowadzące do alienacji społecznej. Z kolei prof. Edward Kruk z University of British Columbia wskazuje (za dr Amy Baker) na występowanie u dzieci poddawanych alienacji rodzicielskiej niskiego poczucia własnej wartości, braku zaufania, depresji oraz podatność na uzależnienia, co spowodowane jest utratą zdolności do dawania i przyjmowania miłości od rodziców. Ten katalog negatywnych skutków nie jest wyczerpujący. Możemy do niego zaliczyć również m. in. stany lękowe czy tendencje samobójcze. Alienacja rodzicielska to przemoc wobec dziecka i drugiego rodzica."

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5