Strażak-bohater Krzysztof Przybylski doceniony przez komendanta głównego PSP!

2019-12-05 13:07:49(ost. akt: 2019-12-05 14:28:36)
Mł. ogn. Krzysztof Przybylski (na zdjęciu w środku) podczas odbierania nagrody z rąk komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Wierzchowskiego

Mł. ogn. Krzysztof Przybylski (na zdjęciu w środku) podczas odbierania nagrody z rąk komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Wierzchowskiego

Autor zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Pardo – KW PSP w Olsztynie

We wtorek 3 grudnia w komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie komendant wojewódzki st. bryg. Bogdan Wierzchowski gościł mł. ogn. Krzysztofa Przybylskiego z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, który 13 listopada br. w dramatycznych okolicznościach uratował trzech tonących wędkarzy.
Komendant wojewódzki przekazał mu nagrodę pieniężną przyznaną przez komendanta głównego PSP – gen. nadbrygadiera Leszka Suskiego oraz dyplom komendanta głównego PSP za bohaterską postawę i uratowanie życia wędkarzy, którzy 13 listopada br. na jez. Jeziorak wypadli z łodzi wiosłowej.

Mł. ogn. Krzysztof Przybylski w czasie wolnym od służby, przejeżdżając w pobliżu Jezioraka zauważył na brzegu wóz Ochotniczej Straży Pożarnej i strażaków prowadzących akcję ratowniczą. Ruszył z pomocą i dzięki jego postawie trzech młodych ludzi zostało uratowanych.
Szczegółowo całe zdarzenie opisywały media, znajdziecie je tu: "Bohater? Po prostu zrobiłem swoje". Strażak Krzysztof Przybylski mówi o akcji, w której uratował trzech wędkarzy

Na co dzień mł. ogn. Krzysztof Przybylski pełni służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim, jest dyspozytorem stanowiska kierowania komendanta powiatowego. Jest też strażakiem-ochotnikiem OSP w Borecznie.tekst: bryg. M. Sz.-Jeżewska (KW PSP w Olsztynie)
zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Pardo – KW PSP w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dzisiaj byłam... #2830602 | 188.147.*.* 5 gru 2019 21:32

  ...na Mszy Świętej Roratnej w katedrze o godz. 6 rano. Piękne wydarzenie, mnóstwo ludzi, da się odczuć atmosferę modlitwy. Maryja , Jezus I Józef zapraszają wszystkich na Mszę Roratne codziennie np. w katedrze o godz. 6, w parafii św. Józefa codziennie o godz. 6:30 (ul. Jagiellońska); w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka codziennie o godz. 6:30 (ul. Kopernika); w parafii u Franciszkanów przy dworcu codziennie o godz. 6:30 (ul. Dworcowa); w parafii NMP Ostrobramskiej dziennie o godz. 7.00 (ul. Pana Tadeusza). Maryja, Jezus i Józef zapraszają.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. L #2830332 | 37.201.*.* 5 gru 2019 15:11

  Gratuluje. Nawet przystojny facet. tez bym chciala , azeby mnie uratowal.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5