W sobotę na parkrun Mały Jeziorak nie zapomnij czapki Mikołaja, a najlepiej weź cały strój!

2019-12-05 12:15:25 (ost. akt: 2019-12-05 12:21:57)
Zdjęcie ilustracyjne z gdańskiego parkrunu Mikołajkowego

Zdjęcie ilustracyjne z gdańskiego parkrunu Mikołajkowego

Autor zdjęcia: Paweł Marcinko/ www.flickr.com

Wiemy już z oficjalnych źródeł, że św. Mikołaj w najbliższą sobotę 7 grudnia nie będzie w stanie przybyć z Laponii do Iławy na kolejną edycję biegu parkrun Mały Jeziorak. Wiadomo — idą święta, więc chłop ma mnóstwo roboty.
Ale to nie oznacza, że tego dnia nad Małym Jeziorakiem, akwenem położonym w samym centrum Iławy, nie zaroi się od jego zastępców. Zastępców aktywnych, bo biorących udział w już 10 edycji biegu parkrun Mały Jeziorak. To wydarzenie dedykowane dosłownie wszystkim: 5-kilometrową trasę można pokonać biegnąc, spacerując (można plotkować), z psem w duecie, lub z kijkiem od nordic walking w dłoni.

Więcej na temat zamysłu światowej imprezy sportowej parkrun pisaliśmy wcześniej. Dlatego teraz już nikogo nie zamęczamy opisami tylko zapraszamy na Mikołajkową edycję biegu.
— No halo Święty Mikołaju, jak to nie będzie cię w sobotę? parkrun'owiczu, teraz już nie masz wyjścia! Musisz przyszykować strój i przyjść w sobotę o 9:00 na naszą edycję Mikołajkową. Bez Mikołaja to się przecież nie powiedzie! — w ten sposób do udziału w sobotnim biegu (7 grudnia) zachęcają organizatorzy iławskiego parkrunu. Tylko skąd, do diaska!, dowiedzieli się wcześniej od nas, że Mikołajowi nie pasuje ten termin?...

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5