Zasuwaj! vol. 2 — już się szykujcie na kolejną odsłonę zimowego biegu pomiędzy Iławą a Suszem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-03 13:34:12 (ost. akt: 2019-12-03 15:31:20)
Dyrektor CSiR w Suszu Jarosław Piechotka prezentuje plakat biegu Zasuwaj! 2020

Dyrektor CSiR w Suszu Jarosław Piechotka prezentuje plakat biegu Zasuwaj! 2020

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W sali sesyjnej starostwa powiatowego w Iławie doszło dziś (wtorek 3 grudnia) do spotkania organizacyjnego w sprawie drugiej edycji biegu przełajowego Zasuwaj! Do tego sportowego wydarzenia dojdzie 23 lutego 2020.
Sam fakt, że dziś odbyło się takie spotkanie świadczy o tym, że impreza pod nazwą Zasuwaj! wpisała się do kalendarza sportowego powiatu iławskiego, przynajmniej na najbliższy rok. Właśnie — przedstawiciele trzech samorządów, które włączyły się w organizację pierwszej edycji biegu (gmina Susz, gmina Iława, miasto Iława), podkreślali, że cieszą się faktu dołączenia do tej grupy starostwa powiatowego w Iławie, które dziś reprezentował starosta Bartosz Bielawski.

Nie zabrakło także burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego, burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego a także dyrektorów centrów sportu z Iławy (Wojciech Żmudziński) i Susza — Jarosław Piechotka ponownie wcielił się w rolę prowadzącego spotkanie. Do tego przybyli przedstawiciele lasów państwowych, straży leśnej i policji — te podmioty pomagają w organizacji wydarzenia.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z 1 BIEGU ZASUWAJ!

Wszyscy wymieni nie zapominają jednak, że tak naprawdę Zasuwaj! to autorski pomysł środowiska iławskich biegaczy i ludzi sportu, a dokładnie Radosława Etmańskiego (grupa biegowa #8ranobasen EMP) i Mariusza Wilka (wówczas Jeziorak Iława). W akcję szybko też włączyło się Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, a następnie Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski zauważył, że to kolejna oddolna inicjatywa społeczna, która zakończyła się sukcesem, a jako inne przykłady podał bieg charytatywny na trasie Iława — Kisielice dla dzieci z domu dziecka w Kisielicach "Dobro Wraca" oraz iławski festyn świąteczny "Przyjaciele dla Orkiestry" — do obu wydarzeń doszło w ostatnią niedzielę (1 grudnia).

>>> Podobnie jak w pierwszej edycji, tak i teraz do biegu dojdzie w zimę, konkretnie w lutym. W 2019 roku było to 17.02, a kolejna edycja przewidziana jest na 23 dzień tego miesiąca (ponownie niedziela).

Organizatorzy przewidują dwie zmiany: tym razem biegaczki i biegacze pobiegną z Iławy do Susza, a nie odwrotnie jak w ostatnim "Zasuwaju". Oprócz tego delikatnej zmianie ulegnie sama trasa: w Babiętach Wielkich nastąpi skręt w kierunku Jakubowa Kisielickiego, następnie wszyscy pobiegną w kierunku Czerwonej Wody. W ten sposób uzyska się 27 kilometrów.

Poza tym zwiększono liczbę uczestników (ze 120 do 150), zapisy ruszą z początkiem przyszłego tygodnia.

PS. Podczas spotkania samorządowców poruszano współpracę na niwie sportowej nie tylko tę związaną z biegiem Zasuwaj! Dyskutowano np. na temat turnieju futsalowego, w którym graliby mistrzowie danych gmin/miast (tzw. Turniej Mistrzów). To bardzo ciekawy pomysł, który prawdopodobnie doczeka się realizacji.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5