Wesołe Morsy z Jezioraka zapraszają do Portu Iława na Mikołajkowe Szaleństwo!

2019-12-03 19:32:47 (ost. akt: 2019-12-03 11:43:37)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

„Nic nie stoi na przeszkodzie, być wesołym w zimnej wodzie” – to myśl przewodnia grupy morsów, która nazwała się „Wesołymi Morsami z Jezioraka”. Za naszym pośrednictwem morsy zapraszają na Mikołajkowe Szaleństwo w Zimnej Wodzie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 7 grudnia przy Porcie Śródlądowym w Iławie.
Sezon zakończony,
ale Port Iława działa dalej!

Jesień to czas kiedy w porcie cichnie gwar dyskutujących żeglarzy i łopoczących na wietrze żagli. Jachty są wyciągane z wody, a ich właściciele szykują się do zaplanowanych posezonowych remontów. Zakończony sezon w Porcie Śródlądowym w Iławie można, a nawet trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Powodów jest wiele chociaż najbardziej cieszą te związane z ilością odwiedzających Port żeglarzy, turystów. W sezonie 2019 było ich naprawdę wielu.

Nasi goście to nie tylko osoby związane z wodą i żaglami. W minionym sezonie odwiedziło nas wielu pasjonatów dwóch kółek, którzy na swoich rowerach objeżdżają Jeziorak wyznaczonymi szlakami. Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej znajdujący się w Porcie Iława służy zawsze fachową wiedzą i materiałami informacyjnymi dotyczącymi regionu. Zadowoleni goście polecają to miejsce innym co obserwujemy niezmiennie w mediach społecznościowych.

Pływający i podróżujący po Polsce i Warmii i Mazurach obcokrajowcy również odwiedzają Port Iława. Gościliśmy w tym roku między innymi żeglarzy z Nowej Zelandii, Niemiec, Rosji, Francji i Czech, którzy przypływali do nas Kanałem Elbląskim. Zachwyceni Jeziorakiem zapowiadali, że wrócą tu ze znajomymi.

Sezon letni udał się również pod względem koncertów szantowych, które w tym roku po raz pierwszy zagościły na dziedzińcu portowym. Duże zainteresowanie publiczność oraz niepowtarzalny klimat miejsca tworzył szczególną żeglarską atmosferę. Port Śródlądowy jest miejscem chętnie odwiedzanym także przez spacerujących turystów odwiedzających Iławę i wypoczywających w okolicznych hotelach, pensjonatach. Korzystają oni z naszej informacji, gdzie otrzymują bezpłatne materiały dotyczące regionu, ale także kupują pamiątki związane z Portem.

Zima w Porcie to czas umiarkowanie spokojnej działalności co nie znaczy, że zapada tu zimowy sen. Trwają przygotowania do przyszłego sezonu, planowane są kolejne wydarzenia. Na niektóre z nich możemy zaprosić jeszcze zimą.

Przy współpracy z grupą „Wesołych Morsów z Jezioraka”, która korzysta z naszego portowego zaplecza, planujemy kilka wydarzeń. Już 7 grudnia organizujemy wspólnie „Mikołajkowe szaleństwo w zimnej wodzie”. Będzie to okazja aby spróbować w wesołej atmosferze wejścia do zimnej wody w Jezioraku, oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych już morsów. Udział w wydarzeniu zapowiedziały także grupy morsów z Susza, Ostródy czy Skarlina.

Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma okolicznościowy znaczek i ciepły poczęstunek. Wspólnie z pasjonatami zimnych kąpieli planujemy w styczniu i w lutym cykl otwartych wykładów dotyczących ratownictwa wodnego, zdrowego stylu życia i krioterapii.

Chociaż do nowego sezonu żeglarskiego pozostało jeszcze sporo czasu to my już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzania Portu Śródlądowego w Iławie.

Marcin Woźniak, Port Śródlądowy Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5