Tylko godzinę potrzebowali policjanci, aby zatrzymać złodziei i odzyskać część skradzionego mienia

2019-12-03 11:19:19(ost. akt: 2019-12-03 11:26:30)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Lubawy. Mężczyźni włamali się do niezamieszkałej kamienicy skąd ukradli meble, drzwiczki od pieców oraz ozdobną koronę pieca. Długo nie cieszyli się z łupu. Zaledwie po godzinie lubawscy policjanci zapukali do drzwi jednego z mężczyzn, gdzie znaleźli skradzione komody. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.
W poniedziałek (2 grudnia) lubawscy policjanci zostali poinformowani o włamaniu.
— Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od 5 do 30 listopada bieżącego roku nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałej kamienicy. Okazało się, że zabrał z jej wnętrza dwie komody, żeliwne drzwiczki od pieców, figurkę Matki Boskiej oraz ozdobną koronę pieca — wymienia asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli także dokumentację fotograficzną.
— Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawców włamania, a zajęło im to zaledwie godzinę od zgłoszenia przestępstwa. Okazało się, że kradzieży z włamaniem dokonali dwaj mieszkańcy Lubawy. 36 – latek i jego o 18 lat młodszy kolega zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia — dodaje asp. Kwiatkowska.

Teraz mieszkańcy Lubawy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP IławaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rety #2829057 | 31.0.*.* 3 gru 2019 13:07

    Biedne chłopaki z Poznańskiej. Tyle roboty, zachodu i klapa, a artykuł jakby wykryto przestępców. Marketing prasowy działa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5