Niedługo ruszają prace drogowe na zapleczu bloków przy ul. Szeptyckiego [ZDJĘCIA]

2019-12-02 12:53:43 (ost. akt: 2019-12-02 13:30:10)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Prawie półtora miliona złotych pochłoną wszystkie koszty związane z wybudowaniem właściwie od podstaw osiedlowego fragmentu ulicy Szeptyckiego. Kto zna tę okolicę Iławy ten wie, że nowa droga wraz z całą infrastrukturą jest tu bardzo potrzebna.
Przez lata, gdy ulicy Szeptyckiego jeszcze w ogóle nie było w planach, w tym miejscu mieściła się dawna zajezdnia autobusowa Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie. Południową cześć tego terenu (pomiędzy budynkami przy ulicy Jagiellończyka a zakładem mechaniki samochodowej Moto-Rot), według naszych informacji, kupiła jakiś czas temu firma deweloperska, zatem możemy spodziewać się, że w tym miejscu powstaną bloki mieszkalne.

Te stoją już przy ulicy Szeptyckiego — ta część Iławy, od momentu połączenia ul. Grunwaldzkiej/Kościuszki z ul. Narutowicza/Jagiellończyka stała się bardzo atrakcyjnym miejscem do mieszkania, a największy wpływ na to ma piękna okolica, z rzeką Iławką i ścieżką pieszo-rowerową na czele.

Najpierw powstał blok znajdujący się przy ul. Szeptyckiego 7, tuż za siedzibą ITBS-ów, vis-a-vis cerkwi greckokatolickiej św. Jana Apostoła. Po kilku latach wybudowano tzw. Villę pod Dębem, stoi ona tuż przy łuku ulicy Szeptyckiego. To właśnie mieszkańcy tych dwóch nieruchomości oraz mieszkańcy bloku przy ul. Kościuszki 9B mogą najbardziej cieszyć się z faktu, że ich najbliższa okolica niedługo wypięknieje. Oczywiście potrzeba na to czasu; koniec prac zaplanowano na 31 października 2020 roku, nie obędzie się też pewnie bez utrudnień z dojazdem do posesji, jednak tego nie da się uniknąć. Prace w tym miejscu są niezbędne, do tego remont ten jest zapisany w wydatkach budżetowych miasta Iława.

Jak nam przekazał zajmujący się tą inwestycją Andrzej Nichczyński z wydziału planowania, inwestycji i monitoringu urzędu miasta, w ramach prac wykonana zostanie m.in. ulica o nawierzchni z kostki brukowej, oświetlenie drogi, kanalizacja deszczowa a także kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa itp.

Nowa ulica, patrząc od strony cerkwi, będzie zaczynać się od wjazdu w osiedle, pomiędzy dwoma blokami przy ul. Jagiellończyka 16A, a blokiem przy Szeptyckiego 7. Następnie "skręci" w lewo i poprowadzi nas w kierunku kamienicy przy ul. Kościuszki 9B, czyli tuż za willą Pod Dębem (ul. Szeptyckiego 5) i połączona zostanie z istniejącą ulicą Szeptyckiego. Oprócz tego wykonany zostanie nowy fragment drogi wraz z infrastrukturą w kierunku ul. Kościuszki, aż do szwalni i bramy warsztatu samochodowego. Poniżej zamieszczamy mapkę.

Całkowity koszt wyniesie 1 459 026 złotych, prace wykonuje firma ostródzka firma "Dromo".

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5