Festyn Świąteczny „Przyjaciele dla Orkiestry”. To już w tę niedzielę! [SZCZEGÓŁY]

2019-11-30 10:00:00(ost. akt: 2019-11-29 12:44:55)
Podczas festynu będzie można kupić m.in. ukulele koncertowe Be Joe FZU-110, szt. 2

Podczas festynu będzie można kupić m.in. ukulele koncertowe Be Joe FZU-110, szt. 2

Autor zdjęcia: archiwum Stowarzyszenia Przyjaciół Orkiestry Dętej w Iławie

POD NASZYM PATRONATEM|| Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (1 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości w Iławie odbędzie się Festyn Świąteczny „Przyjaciele dla Orkiestry”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej, a całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na warsztaty muzyczne dla obecnych orkiestrantów.
To właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej w Iławie jest pomysłodawcą Festynu Świątecznego „Przyjaciele dla Orkiestry”.
— Kontynuujemy działalność Stowarzyszenia, które zostało założone w 2002 r. Obecnie jest nas około 50 osób, z czego prawie wszyscy, to byli orkiestranci — informują organizatorzy reprezentujący stowarzyszenie.

— Po sierpniowym Koncercie Pamięci, który zainicjowało i koordynowało kilkoro młodych ludzi, wychowanków pana Bogdana Olkowskiego, postanowiliśmy działać, kultywować pamięć o naszym kapelmistrzu i wspierać orkiestrę. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. to na zawsze, w naszych sercach, nasza orkiestra. Obecnie w zespole grają młodzi ludzie, którzy uczą się gry na instrumentach, postanowiliśmy pomóc im w szlifowaniu umiejętności — dodają.

Stowarzyszenie, wspólnie z dyrektor "Budowlanki" Elżbietą Gościńską i obecnym kapelmistrzem Michałem Kowalewskim, ustaliło, że najlepszym rozwiązaniem będą warsztaty muzyczne w czasie ferii. Pozostała kwestia zebrania funduszy na ten cel, stąd pomysł festynu świątecznego.

— Na początku udało nam się zebrać zacne grono patronów naszego festynu, takie odgórne wsparcie, za które bardzo dziękujemy. Mamy za sobą miesiąc ciężkiej pracy, ale poznaliśmy naprawdę wielu przyjaciół orkiestry, zebraliśmy wiele rzeczy od byłych orkiestrantów i ogromnej ilości sympatyków orkiestry. Dzięki temu możemy zaoferować wszystkim obecnym na festynie cały wachlarz zakupów, a całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie właśnie na warsztaty muzyczne dla obecnych orkiestrantów. Święta to cudowny rodzinny czas, dlatego na naszym festynie nie zabraknie również wielu atrakcji dla dzieci. Jesteśmy prawie na finiszu organizacji tak naprawdę bardzo muzycznego wydarzenia, któremu, jak się okazało, słusznie, nadaliśmy tytuł „Przyjaciele dla Orkiestry” — tłumaczą organizatorzy wydarzenia.


Na scenie wystąpią:
- gość honorowy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie, orkiestrą dyryguje Michał Kowalewski.
- uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Iławie: orkiestra gitarowa, kwartet smyczkowy, kwartet wiolonczelowy, duety fortepianowe, solistki, fleciści i trębacze.
- Iława Gospel Singers
- Chór Męski przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie
- Zespół A DEO ET REGE przy parafii Św. Brata Alberta w Iławie
- Schola Gratia - zespół przy parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie
- ORGANIZATORZY: występ absolwentów i osób związanych z orkiestrą, występ kwartetu saksofonowego i solo śpiew - Robert Herman (absolwent orkiestry).

Niewątpliwą atrakcją będzie również wspólny występ Orkiestra+Absolwenci, dyrygował będzie Michał Kowalewski

Serdecznie zapraszamy, liczymy na Waszą obecność w dniu 1 grudnia 2019 r.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5