Im się nie upiekło — kolejni poszukiwani trafili za kratki

2019-11-29 08:05:44 (ost. akt: 2019-11-29 08:44:18)
Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 31-latek, który szukany był za groźby karalne, oraz 58-latek, który został zatrzymany podczas interwencji. Natomiast 48-latek nie stawił się na oddział terapii uzależnień od alkoholu.
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z zespołu do spraw poszukiwań. Funkcjonariusze posiadając zarządzanie ustalenie miejsca pobytu i osadzenie w zakładzie karnym sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz przebywa na terenie gminy w jednym z mieszkań. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. 31-latek spędzi w więzieniu najbliższe 50 dni za groźby karalne.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas interwencji. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o głośniej imprezie w jednym z iławskich bloków. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W trakcie czynności wylegitymowali uczestników spotkania towarzyskiego. Okazało się, że jednym z nich jest poszukiwany 58-latek. Mężczyzna był pijany. Funkcjonariusze zatrzymali go a po wytrzeźwieniu odkonwojowali do zakładu karnego.

Natomiast zalewscy policjanci zatrzymali 48-latka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna właśnie przebywa w swoim domu. Pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali mężczyznę. 48-latek został odkonwojowany do szpitala, gdzie najbliższy czas spędzi na oddziale terapii uzależnień od alkoholu.

źródło: KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5