Nowe przedszkole zaprasza na Dzień Otwarty [ZDJĘCIA]

2019-11-28 10:03:40 (ost. akt: 2019-11-29 11:32:06)   Artykuł sponsorowany
Przedszkole Zielona Żyrafa znajduje się w Iławie przy ul. Zielonej 81

Przedszkole Zielona Żyrafa znajduje się w Iławie przy ul. Zielonej 81

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka / Gazeta Iławska

Już 30 listopada nowe iławskie przedszkole Zielona Żyrafa zaprasza na Dzień Otwarty. Czekamy na was przy ul. Zielonej 81.
Z początkiem roku 2020r. swoją działalność rozpoczyna nowe w naszym mieście Niepubliczne Przedszkole „Zielona Żyrafa”, zlokalizowane przy ul. Zielonej 81.
— To co będzie je wyróżniać, to przede wszystkim podejście do wychowania i edukacji uwzględniające psychologiczne aspekty rozwoju dziecka – mówi Monika Ulatowska, właścicielka i dyrektor placówki. – Chcemy, aby dzieci w naszym przedszkolu zdobywały wiedzę głównie przez aktywne poszukiwania i odkrywanie otaczającej je rzeczywistości, dlatego będziemy kłaść duży nacisk na realizowanie metod o charakterze eksperymentalnym, w których dzieci są małymi badaczami, a nauczyciel obserwatorem i inicjatorem działań. Dzieci, poprzez twórcze działanie dążą do samodzielnego rozwiązania zadań stawianych przed nimi. Takie podejście odpowiada na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym. Obserwacje, eksperymenty oraz zabawa to naturalne sposoby uczenia się dzieci.

Istotnym aspektem pracy wychowawczej w „Zielonej Żyrafie” będzie Porozumienie bez Przemocy (z ang. NVC - Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Przedszkole - na podstawie jego założeń - będzie się starało wdrażać idee empatycznej komunikacji już u najmłodszych dzieci. To podejście zakłada, iż pod każdym zachowaniem, kryją się jakieś emocje i potrzeby.

"Nie ma trudnych dzieci, są tylko dzieci w trudnych sytuacjach”. W ostatnim czasie to hasło przewijało się w wielu spotach reklamowych, z żyrafką w roli głównej. W nazwie i logo przedszkola nie przez przypadek występuje żyrafa, gdyż to właśnie ją Rosenberg wybrał jako symbol komunikacji empatycznej, ponieważ to roślinożerny ssak o ogromnym sercu, spoglądający na świat z szerszej perspektywy. Zatem wszyscy w tym przedszkolu będą starać się rozmawiać w „języku żyrafy”, a więc w języku serca i empatii. Służyć temu będą warsztaty organizowane dla dzieci, rodziców oraz kadry przedszkola. Inspiracją do pracy edukacyjno- wychowawczej mają być również idee rodzicielstwa bliskości, pedagogika J. Juula, podejście Self-reg oraz idee M. Montessori.

Przymiotnik „zielony” w nazwie przedszkola odnosi się nie tylko do ulicy, przy której powstało przedszkole, ale również do wykorzystywania naturalnych metod uczenia się i spędzania czasu. A zatem jeśli Twoje dziecko trafi do „Zielonej Żyrafy”, to możesz być pewien, iż będzie dużo przebywać na łonie natury, eksperymentować, poszukiwać i badać otaczający nas świat.

Kolejny wyróżnik przedszkola to tzw. polityka otwartych drzwi dla rodziców. Będą oni zawsze mile widziani, nie tylko w progu sali przedszkolnej. Przedszkole będzie wdrażać innowacyjne podejście do kwestii adaptacji. W związku z tym dzieci będą mogły we wstępnym okresie adaptacyjnym uczestniczyć w zajęciach wraz z rodzicami. Czas ten w zależności od potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka może trwać do 2 tygodni. Stopniowo, w porozumieniu z nauczycielem, rodzice będą wycofywać się z obecności na zajęciach, wszystko to pod czujnym okiem psychologa. We wstępnym etapie rekrutacyjnym zbierany będzie dokładny wywiad na temat dziecka, jego przyzwyczajeń, upodobań, trudności i całokształtu funkcjonowania w rodzinie. Na tej podstawie tworzony będzie indywidualny program adaptacyjny, mający na celu jak najlepsze wsparcie dziecka i rodziny w tym trudnym i bardzo istotnym dla rozwoju okresie.

Założycielką i dyrektorem przedszkola „Zielona Żyrafa” jest Monika Ulatowska, na co dzień mama dwójki przedszkolaków, psycholog z dużym doświadczeniem w pracy terapeutycznej. Ukończyła wiele szkoleń specjalistycznych, m.in. jest terapeutą I stopnia systemowej terapii rodzin, par i małżeństw, szkoliła się z zakresu mediacji rodzinnych oraz ukończyła studium Porozumienia bez Przemocy w edukacji.

Przez wiele lat pracowała w Gdańsku z młodzieżą z różnego rodzaju problemami i ich rodzinami, prowadziła Poradnię dla Rodzin. Pracowała również w kilku przedszkolach i szkole podstawowej, prowadząc różnego rodzaju warsztaty i konsultacje indywidualne dla dzieci i ich rodziców. Te doświadczenie zawodowe chce wykorzystać, wzbogacając ofertę przedszkola o wsparcie psychologiczne, nie tylko dla małych podopiecznych, ale dla całych rodzin.


Sam budynek przedszkola przykuwa uwagę niezwykłą przestronnością i doświetleniem pomieszczeń oraz stonowaną kolorystyką. Przedszkole wybudowane zostało według najnowszych standardów dla tego typu obiektów usługowych. Oprócz tego przy budynku znajduje się dogodny parking oraz plac zabaw o powierzchni ok. 1000m2. Budynek posiada ogrzewanie podłogowe, rekuperację powietrza oraz odkurzacz centralny, co stwarza warunki sprzyjające osobom z problemami alergicznymi.

Drogi Rodzicu! Jeśli ten krótki opis zachęca Cię do poznania bliżej oferty przedszkola, zapraszamy wraz z dziećmi na kolejny Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 30 listopada 2019r. w godzinach 10-12. Przyjdź, zobacz i dowiedz się więcej! Jeśli jesteś zdecydowany oddać nam pod opiekę swój największy skarb – rekrutacja już trwa! Wystarczy skontaktować się z nami pod adresem mailowym: rekrutacja.przedszkole@o2.pl a otrzymasz zwrotnie formularz rekrutacyjny oraz pakiet niezbędnych informacji.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5