Uczniowie "Jedynki" włączyli się do akcji „Wylosuj Anioła”. Kartki trafią do dzieci leczonych na onkologii [ZDJĘCIA]

2019-11-25 13:35:07 (ost. akt: 2019-11-25 14:29:25)
Aż 107 uczniów SP1 w Iławie stworzyło swoje kartki, które teraz w ramach akcji "Wylosuj Anioła" trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych

Aż 107 uczniów SP1 w Iławie stworzyło swoje kartki, które teraz w ramach akcji "Wylosuj Anioła" trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie chcieli choćby drobnym gestem wesprzeć dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych i włączyli się w ogólnopolską akcję „Wylosuj Anioła”.
— Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby — tłumaczą organizatorzy akcji.

Kartki od Aniołów mają przywrócić chorym dzieciom nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.
— Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które waszą kartkę wylosuje. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa... — dodają.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji? Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić), zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca), napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. A co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartę wysyłamy na adres: Fundacja ”Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin.
— Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt. Może dziecko, które otrzyma od nas kartkę, będzie chciało skontaktować się z nami później — tłumaczą organizatorzy "Wylosuj Anioła".

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci — dodają smutną prawdę.

>>> Znana z działań prospołecznych szkoła podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie chętnie włączyła się w to przedsięwzięcie.
— Chcieliśmy zadziałać jak najszybciej, tak by kartki dotarły do chorych dzieci jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi — mówi nauczycielka Agnieszka Hofman, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji w SP1 Iława.
— Łącznie zgromadziliśmy prace aż 107 uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły. W poprzednim tygodniu wysłaliśmy kartki na adres fundacji, która teraz rozdzieli je po oddziałach onkologicznych, na których przebywają dzieci — dodaje pedagog z popularnej "Jedynki" bądź też "Czerwonej Szkoły".

— W marcu planujemy powtórkę akcji "Wylosuj Anioła", wówczas przeprowadzimy ją tuż przed świętami wielkanocnymi — dodaje Agnieszka Hofman. Każdy z nas może włączyć się w tę akcję, szczegóły na facebook'u "Wylosuj Anioła".

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5