W Iławie derby, a GKS jedzie do Braniewa. Przed nami ostatnia jesienna kolejka ligowa

2019-11-22 09:35:13 (ost. akt: 2019-11-22 10:39:10)
Mecz z poprzedniej kolejki, Jeziorak Iława — Polonia Lidzbark Warmiński. Na pierwszym planie trzy pokolenia rodziny Święckich. Od lewej: Sławomir, Igor oraz Jan

Mecz z poprzedniej kolejki, Jeziorak Iława — Polonia Lidzbark Warmiński. Na pierwszym planie trzy pokolenia rodziny Święckich. Od lewej: Sławomir, Igor oraz Jan

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA|| 15 kolejek pierwszej rundy plus dwie serie z wiosny, rozegrane awansem. Taki jesienny terminarz funkcjonuje w IV lidze oraz klasie okręgowej już od kilku sezonów — o ile oczywiście nagłe przyjście mroźnej zimy nie przełoży tych spotkań na rok kolejny.
W tym roku nie ma takiego zagrożenia, zarówno piłkarze z IV ligi, jaki i ci z okręgówki, rozegrają w większości swoje mecze 17 kolejki sezonu 2019/20 jeszcze w tym roku, konkretnie — w ten weekend.

W forBET IV lidze nie odbędą się dwa mecze: spotkania MKS Korsze — Mazur Ełk oraz Warmia Olsztyn — Błękitni Orneta zostały przełożone na 21 marca. Olsztyński zespół, który w tym sezonie oddał już dwa spotkania walkowerem, nie ma gdzie rozgrywać swoich spotkań w ramach gospodarzy. Olsztyńska drużyna mogłaby zagrać na obcym boisku w roli gospodarza, ale chce grać przed własną publicznością. Warmia zyskała tym samym około pięciu miesięcy na uporządkowanie spraw organizacyjnych. Jeżeli nie wyjaśni się sprawa obiektu przy al. Sybiraków 36, to na wiosnę możemy nie zobaczyć już w akcji piłkarzy Warmii.

Natomiast jeśli chodzi o mecz MKS-u Korsze z Mazurem Ełk, to obydwa zespoły porozumiały się w sprawie zmiany terminu - Korsze pod koniec roku borykają się z boiskiem, które jest jednym z najgorszych w lidze. A do tego dochodzą jeszcze braki kadrowe. Z kolei Mazur ma kłopoty finansowe i zarazem organizacyjne. W klubie ma jednak dojść do zmian i na wiosnę w Ełku będzie w miarę spokojnie. Przypomnijmy, że w pewnym momencie piłkarze Mazura zawiesili treningi na znak protestu.

Nas jednak najbardziej interesuje to, z kim, kiedy i gdzie grają nasze drużyny: GKS Wikielec, Jeziorak Iława i Motor Lubawa (IV liga) oraz Unia Susz (klasa okręgowa).

IV LIGA
Podczas weekendu odbędą się ostatnie przed zimą spotkania na tym poziomie rozgrywek. Nie wszystkie zespoły jednak wybiegną na boisko, bowiem zostanie rozegranych — jak już wspomnieliśmy — 6 z 8 zaplanowanych spotkań.

>>> Zatoka Braniewo, podobnie jak kluby z Korsz i Ełku, także chciała przełożyć swoje spotkanie z liderem ligowej tabeli, GKS-em Wikielec. Powód? Kłopoty kadrowe, bo trzon zespołu tworzą zawodnicy, którzy są na co dzień zawodowymi żołnierzami, a w ten weekend mają zaplanowane ćwiczenia na poligonie. Na przełożenie meczu nie zgodził się jednak GKS Wikielec.

Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego są w gazie, bo wygrali wszystkie spotkania, i chcą nadal kontynuować zwycięską serię. Jeżeli wygrają w Braniewie, będzie to 17. zwycięstwo w tym sezonie, wliczając w to oczywiście walkower w meczu z Warmią.
— Spokojnie z tym siedemnastym zwycięstwem. Do Braniewa jedziemy po prostu rozegrać dobry mecz — studzi nastroje Bogdan Nerowski, kierownik zespołu z gminy Iława. Z różnych powodów do Braniewa nie pojadą: Patryk Rosoliński (kontuzja mięśnia dwugłowego), Aleksander Kowalczyk (sprawy osobiste) oraz Sebastian Szypulski (pauza za kartki). Do pojedynku dojdzie w sobotę 23 listopada o godzinie 13.00 w Braniewie.

>>> Do najciekawszego spotkania w ostatniej kolejce tego roku dojdzie w Iławie. Miejscowy Jeziorak, który ma ambicję deptać po palcach w tabeli Wikielcowi, zagra z Motorem Lubawa. Spotkania tych drużyn cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem kibiców, a i na boisku nie brakuje emocji. W pierwszej rundzie zespoły podzieliły się punktami, bo padł remis 1:1.

W ostatniej kolejce iławianie, dość niespodziewanie, przegrali na swoim terenie z Polonią Lidzbark Warmiński 1:2, natomiast Motor wygrał u siebie 3:1 z MKS-em Korsze. Jakim wynikiem zakończą się derby powiatu iławskiego? To powinien być ciekawy mecz, zapraszamy w niedzielę 24 listopada o godzinie 13.00 na stadion przy ul. Sienkiewicza.

Jak nam przekazał dziś trener Wojciech Figurski, wszyscy zawodnicy Jezioraka są zdrowi, kontuzji na szczęście nie ma, a do tego do gry — po pauzach za kartki — wracają Patryk Czarnota i Paweł Kolcz.

Mecze 17. kolejki forBET IV ligi
sobota, godz. 13.00:
Zatoka Braniewo — GKS Wikielec
Pisa Barczewo — Tęcza Biskupiec
Polonia Lidzbark Warmiński — Stomil II Olsztyn
Mamry Giżycko — Granica Kętrzyn

niedziela:
Olimpia II Elbląg - Mrągowia Mrągowo (14)
Jeziorak Iława - Motor Lubawa (13)

Mecze przełożone na 21 marca:
MKS Korsze — Mazur Ełk
Warmia Olsztyn — Błękitni Orneta

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Unia Susz w ostatniej kolejce jesiennej zmierzy się na swoim terenie z Polonią Pasłęk. Do meczu dojdzie w sobotę (23.11), początek o 13.00. Przypomnijmy, że w poprzedniej serii drużyna trenera Jarosława Chodowca przegrała u siebie z Polonią Iłowo 1:2.

Mecze 17. kolejki (wszystkie o godzinie 13.00):
Unia Susz - Polonia Pasłęk
Start Nidzica - Płomień Turznica
Polonia Iłowo - Orzeł Janowiec Kościelny
Fortuna Gągławki - GSZS Rybno
Kormoran Zwierzewo - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Grunwald Gierzwałd - Olimpia Olsztynek.

Mecze przełożone:
Barkas Tolkmicko - Ewingi Zalewo (15 kwietnia)
Tęcza Miłomłyn - GKS Stawiguda (21 marca)

EM, dryh, zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5