"Trójka" walczy o tysiąc książek dla swojej biblioteki. Koniec głosowania 28 listopada

2019-11-21 13:24:14 (ost. akt: 2019-11-21 13:37:34)
— 1000 nowych książek w naszej bibliotece: to byłoby coś! — mówi Elżbieta Białobrzewska, nauczyciel-bibliotekarz w SP3 Iława

— 1000 nowych książek w naszej bibliotece: to byłoby coś! — mówi Elżbieta Białobrzewska, nauczyciel-bibliotekarz w SP3 Iława

Mamy czwartek 21 listopada, zatem do końca głosowania w konkursie, do którego zgłosiła się iławska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków pozostał jeszcze tydzień. Mowa o organizowanym przez sieć Empik konkursie „Tysiąc powodów by czytać”.
— Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pt. „Tysiąc powodów by czytać” organizowanego przez Empik. Przesłaliśmy pracę plastyczną i opis literacki. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do ściągnięcia aplikacji empik i zaangażowania się w głosowanie do 28 listopada na pracę, którą przesłaliśmy — tłumaczy Katarzyna Grabowska, wicedyrektor iławskiej "Trójki". Podstawówka stoi przed szansą wygrania 1000 książek do biblioteki szkolnej.

— Od czwartku 24 października codziennie głosujemy za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik na zgłoszoną przez naszą szkołę pracę. Mamy o co walczyć. Możemy wygrać 1000 książek do naszej biblioteki szkolnej. Działając razem mamy szansę, by osiągnąć sukces — czytamy w jednym z postów zamieszczonym na facebook'u szkoły mieszczącej się przy ulicy Niepodległości.

Empik nagrodzi po pięć szkół z największą ilością głosów w dwóch kategoriach: szkoły do 120 uczniów oraz powyżej 120 uczniów (w tej kategorii jest nasza "Trójka"). Daje to w sumie 10 000 tysięcy książek, które trafią do bibliotek szkolnych w całym kraju. Sprawdziliśmy, jak wyniki prezentowały się dziś (21.11.19) po południu: SP3 zajmowała szóste miejsce, czyli była poza zwycięską piątką, jednak jest jeszcze kilka dni głosowania i być może uda się wskoczyć do pierwszej piątki.

Jak głosować
Otrzymaliśmy wiele zapytań o to, jak zagłosować na naszą szkołę, by wesprzeć nas w walce w konkursie o 1000 książek dla biblioteki szkolnej. Raz jeszcze podajemy instrukcję:
➡ Ściągamy na smartfona (ze sklepu Play bądź Apple store) aplikację Empik
➡ Rejestrujemy się w programie Mój Empik.
➡ Znajdujemy na stronie startowej niebieski baner konkursu "Tysiąc powodów by czytać (10000 książek dla bibliotek szkolnych)"
➡ Wybieramy "Szkoły powyżej 120 uczniów"
➡ Klikamy w pasek "Pokaż szkoły z największą liczbą głosów"
➡ Znajdujemy pracę naszej uczennicy: "Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddz. Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków"
➡ Oddajemy głos CODZIENNIE :)
Wszystkim zaangażowanym w pomoc naszej szkole - DZIĘKUJEMY!

Praca, na którą głosujemy:
Praca, którą uczniowie wykonali na zajęciach plastycznych i czytelniczych nawiązuje do sceny z książki pt: ,,Wojownicy. Nowa Przepowiednia’’. Ukazuje ona koty stające na wzgórzu i wpatrujące się w nowy dom. Sześciu wojowników pokazało pobratymcom trudną drogę do schronienia. Czasami w życiu jest tak samo. Żeby było dobrze potrzebna jest pomoc innych np. rodziny czy przyjaciół. Książki pomagają nam to zrozumieć. Jak głosi napis na plakacie: ,,Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga’’.

Apel Patrycji Kruszczyńskiej, uczennicy klasy VIIIa, współautorki projektu z SP3 Iława
— Gdy pierwszy raz zobaczyłam na biurku naszej biblioteki szkolnej informację o konkursie Empiku, w mojej głowie automatycznie powstał pomysł. Nawet mi się nie śniło, że będziemy w czołówce. Straciłam nadzieję, widząc ile szkół zgłosiło swój udział. To dzięki Wam mogę z dumą mówić, iż jestem uczennicą SP3.
Apeluję do wszystkich osób, które jeszcze nie wiedzą o konkursie lub nie głosują. Kilka kliknięć w telefonie naprawdę nic nie kosztuje, a dla mnie i mojej szkoły znaczy to bardzo wiele. Obecnie moim marzeniem jest wygranie tysiąca książek do biblioteki szkolnej. Proszę, pomóżcie spełnić mi to marzenie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5