Akcja Gazety Iławskiej "Bezpieczny Pierwszak" w SP 4 w Iławie. Pomaga nam Gospodarstwo Rybackie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-11-18 12:50:39(ost. akt: 2019-11-18 14:12:31)
Odblaskowe workoplecaki rozdaliśmy m.in. w klasie 1a SP 4 w Iławie (wychowawczyni Iwona Piankowska)

Odblaskowe workoplecaki rozdaliśmy m.in. w klasie 1a SP 4 w Iławie (wychowawczyni Iwona Piankowska)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie otrzymali dzisiaj (poniedziałek 18 listopada) od Gazety Iławskiej i sponsora praktyczne upominki. Dzieci z klas pierwszych, bo do tych uczniów skierowana jest akcja "Bezpieczny Pierwszak", dostały workoplecaki odblaskowe, które ufundowało Gospodarstwo Rybackie z Iławy.
Każde dziecko poruszające się po zmroku powinno mieć na sobie element odblaskowy. To już na szczęście obowiązek ustawowy. Do słuszności tej idei nikogo nie trzeba przekonywać. Ustawodawca działał w przekonaniu, że dzięki temu będzie mniej wypadków z udziałem dzieci i w znacznym stopniu wzrośnie ich bezpieczeństwo.

Akcja już wielokrotnie przeprowadzana przez Gazetę Iławską wspólne z firmami działającymi w naszym powiecie ma na celu zwiększenie uwrażliwienia dzieci na to, że odblaski – zwłaszcza, gdy poruszamy się po drogach po zmroku — pozwalają być bardziej widocznym, a tym samym bezpieczniejszym.

Dziś odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie. Dawid Tarasiewicz, który reprezentował sponsora (Gospodarstwo Rybackie Iława) osobiście rozdawał odblaskowe workoplecaki dzieciom z klas 1a, 1b i 1c iławskiej "Czwórki", a my mu w tym pomagaliśmy.

Dzieci doskonale wiedziały jak poruszać się na przejściach dla pieszych i jakie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas użytkowania dróg. Okazało się, że uczniowie z klas pierwszych są także miłośnikami przyrody i zapytani przez nas jakie gatunki ryb słodkowodnych są im znane szybko wymienili karpie, sumy, płotki, szczupaki, pstrągi i wiele innych.

To już ostatnia odsłona akcji Bezpieczny Pierwszak w tym roku szkolnym. Jeśli mają państwo ochotę wspomóc naszą inicjatywę zapraszamy do kontaktu z redakcją Gazety Iławskiej. Kontakt telefoniczny: 89 648 77 36, adres e-mail: r.ilawa@gazetaolsztynska.pl.

Paulina Kasprzycka
r.ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5