Koniec zwycięskiej passy Jezioraka Iława. Przerwała ją Polonia Lidzbark Warm. [ZDJĘCIA]

2019-11-17 15:30:32(ost. akt: 2019-11-17 17:18:34)
Radosław Galas (Jeziorak, na pierwszym planie) walczy o piłkę z Sebastianem Zajączkowskim

Od początku dzisiejszego meczu forBET IV ligi Polonia była skupiona w obronie i przyczajona w ataku. Taka taktyka przyniosła trzy punkty drużynie z Lidzbarka Warmińskiego. Jeziorak Iława przegrał po raz pierwszy od 21 września, po serii siedmiu zwycięstw z rzędu.
Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 1:2 (0:1)
0:1 – Gurow (38), 0:2 – Dajnowski (76), 1:2 – Madej (78)

JEZIORAK: Malanowski – Kowalski (73 Janiszek), Kressin, Ksiuk (69 Kaźmierski), Sagan, Madej, Galas, Kochalski (46 Parulis), Suchocki (46 Świety), Kuciński, Figurski,
POLONIA: Gasperowicz – Dajnowski, Gut (70 Ciesielski), Waląg, Zajączkowski, Łukasik (70 Żuk), Gurow, Rodzeński, Dzierzkiewicz, Wanda, Wojciechowski (80 Zapał),

W pierwszej połowie gra toczyła się przede wszystkim na połowie zajmowanej przez drużynę trenera Czesława Żukowskiego. Polonia co jakiś czas wypuszczała (momentami groźne) kontry. Iławianie dużo częściej gościli pod bramką Piotra Gasperowcza, jednak efektów nie było. Za to gola na siedem minut przed przerwą zdobył Siergiej Gurow. Zawodnik Polonii wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, które wykonywał Paweł Łukasik.

- W drugiej połowie graliśmy mądrze, piłkarze wypełniali nasze założenia taktyczne i nie daliśmy Jeziorakowi pograć – mówi Czesław Żukowski, trener Polonii.
– Do tego dołożyliśmy drugą bramkę – dodaje szkoleniowiec. W 76 minucie było już 0:2, po tym, jak dogranie spod linii końcowej autorstwa Cezarego Żuka na gola zamienił Kamil Dajnowski.

Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką – w 78 minucie strzał zza pola karnego oddał Daniel Madej, piłka otarła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do bramki.

Za tydzień (niedziela 24 listopada) derby powiatu iławskiego – Jeziorak na swoim terenie podejmie Motor Lubawa, początek o 13.00. A Polonia gra u siebie w sobotę (13.00) ze Stomilem II Olsztyn.