Wypadek na krajowej "16" pod Iławą. Kierowca tira uderzył w drzewo

2019-11-04 13:08:06(ost. akt: 2019-11-04 13:17:34)
Do wypadku z udziałem tira doszło na krajowej "szesnastce" w lesie pomiędzy Stradomnem a Iławą, tuż przed przejazdem kolejowym

Do wypadku z udziałem tira doszło na krajowej "szesnastce" w lesie pomiędzy Stradomnem a Iławą, tuż przed przejazdem kolejowym

Autor zdjęcia: czytelnik "Gazety Iławskiej"

Kolejny groźny wypadek na drogach powiatu iławskiego w ciągu ostatnich kilku dni. Ponownie doszło do niego w lesie tuż pod Iławą, na szczęście obyło się bez ofiar, jednak kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem. Do zdarzenia doszło dziś tuż po godzinie 11.00.
Wczoraj w południe informowaliśmy o wypadku, do którego doszło także na drodze krajowej nr 16 w powiecie iławskim. Na łuku drogi w lesie pomiędzy Lasecznem a Stradomnem (gmina Iława) dachowała osobówka, jechały nią dwie osoby, na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Natomiast dziś (poniedziałek 4 października) po godzinie 11.00 otrzymaliśmy informację, że do wypadku — tym razem z udziałem tira — doszło na "szesnastce" w lesie pomiędzy Stradomnem a Iławą, tuż przed przejazdem kolejowym. Według informacji, które uzyskaliśmy z iławskiej policji, kierowca przewoził kartony ze Stradomna do Ostródy.

— Kierowca zespołu pojazdów składającego się z ciągnika siodłowego i naczepy nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie całkowicie opuścił drogę i uderzył w drzewo — relacjonuje st. sierż. Karolina Jachowska z KPP Iława.

Tirem kierował 56-latek pochodzący z woj. wielkopolskiego. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało, na miejsce nie wzywano nawet straży pożarnej. Przebadano go alkomatem — był trzeźwy, jednak z uwagi na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni, został przez policję ukarany mandatem (policja nie podaje kwoty mandatu, jaką będzie musiał zapłacić).


>>> Nieporównywalnie bardziej tragiczne zdarzenie miało miejsce wczoraj w okolicach Starych Jabłonek (pow. ostródzki). W wypadku na DK 16 zginął 20-latek z Iławy, którego auto także uderzyło w drzewo.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca #2814574 | 188.147.*.* 5 lis 2019 22:02

    Nie dostosować prędkości do warunków korde a od czego są drogowcy piasek sól skoro jest ślizgo trzeba posypać albo kłaść lepszy asfalt bo niestety są miejsca gdzie popada a asfalt jest tak slizgi jak lodowisko.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. KIEROWCA #2813756 | 88.156.*.* 4 lis 2019 13:32

    nie pij kawy tylko dobrze zjedz i napij sie wody wysoko zmineralizowanej odpoczywaj

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5