4:0 x 2. Trwają kapitalne serie zwycięstw GKS-u Wikielec i Jezioraka. Unia też wygrała

2019-11-03 10:44:10(ost. akt: 2019-11-03 10:57:11)
Zdjęcie ilustracyjne - mecz Jezioraka Iława z Warmią Olsztyn

To była wspaniała sobota dla kibiców naszych drużyn piłkarskich z Iławy, Wikielca i Susza. Wszystkie (Jeziorak, GKS, Unia) pokonały swych rywali różnicą czterech goli!
IV LIGA
Stomil II Olsztyn – GKS Wikielec 0:4 (0:0)
mecz rozegrano w Wikielcu
1:0, 2:0 – Korzeniewski (54, 75), 3:0, 4:0 – Jankowski (84, 90)

Szaleństwo dzieje się w tym sezonie w Wikielcu. Gminny Klub Sportowy, którego trenerem przed sezonem 2019/20 został iławianin Wojciech Tarnowski, w tym sezonie jeszcze nie stracił punktu, a za nami już 14 kolejek! Tym razem GKS mierzył się na swoim terenie ze Stomilem II Olsztyn (choć formalnie to olsztynianie byli gospodarzem, jednak na ich prośbę rozegrano mecz w Wikielcu). Mowa więc o wiceliderze ligowej tabeli, ale tylko do wczoraj...

Stomil II stał się kolejną ofiarą rozpędzonego (maksymalnie?) zespołu i wobec zwycięstwa Jezioraka w Korszach (szczegóły poniżej) spadł na trzecie miejsce.

GKS wygrał tym razem 4:0, wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu, a łupem bramkowym podzieli się Adrian Korzeniewski (54 i 75 minuta) i Michał Jankowski (84 i 90), którzy zdobyli po dwa gole. Poniżej na nagraniach można zobaczyć, jak padały bramki dla drużyny z Wikielca.

W kolejnym meczu ligowym GKS zagra u siebie z Błękitnymi Orneta. Obecnie przewaga lidera nad drugim w tabeli Jeziorakiem wynosi już 11 punktów.

MKS Korsze – Jeziorak Iława 0:4 (0:3)
0:1, 0:2, 0:3 – Figurski (35, 38, 45), 0:4 – Suchocki (84)

JEZIORAK: Malanowski – Sagan, Ksiuk (60 Kowalski), Kressin, Kolcz, Galas, Kuciński, Kochalski (60 Czarnota), Święty, Madej (68 Suchocki), Figurski (70 Parulis)

Na pewno nie tak imponującą jak GKS, ale też budzącą szacunek serię wygranych z rzędu ma Jeziorak. Iławianie wczoraj przeciągnęli ją do sześciu zwycięstw, pokonując na wyjeździe MKS Korsze 4:0.
Trzy gole dla Jezioraka zdobył grający trener Wojciech Figurski, wszystkie padły w pierwszej połowie spotkania (35, 38 i 45 minuta), a czwartą bramkę zdobył w 84 minucie Łukasz Suchocki.

W następnej serii jest mecz, w którym wicelider (Jeziorak) zmierzy się z rezerwami Stomilu, a więc na stadionie przy ulicy Sienkiewicza w Iławie szykuje się pojedynek na szczycie forBET IV ligi. Początek sobotniego pojedynku zaplanowano na 13:30.

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Wysoko w klasyfikacji jest spadkowicz z IV ligi z Susza. Unia po 14 seriach sezonu 2019/20 zajmuje trzecie miejsce. Wczoraj drużyna trenera Jarosława Chodowca pokonała (także) na wyjeździe Kormoran Zwierzewo 5:1.

Po pierwszej połowie suszanie prowadzili 1:0 (gol Krystiana Stańca), w drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery trafienia (Staniec w 57, Szymon Hanas w 78, Łukasz Luliński w 82 i Dominik Zakrzewski w 87), a gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem: w 80 minucie bramkarza Unii Piotra Puwalskiego strzałem z rzutu karnego pokonał Lipiński.

To spotkanie mogło jednak wyglądać zupełnie inaczej, losy meczu potoczyłyby się pewnie innymi torami, gdyby nie wybroniony przez Puwalskiego rzut karny w 23 minucie meczu, przy stanie 0:0.

W 15 kolejce Unia gra u siebie z Fortuną Gągławki (sobota 9 listopada, 13.30).