parkrun Mały Jeziorak, wersja Halloween! [ZOBACZ ZDJĘCIA] Przed nami kolejne biegi, m.in. Niepodległościowy

2019-10-29 13:00:44 (ost. akt: 2019-10-29 13:21:26)
Na trasie ostatniego parkrunu Mały Jeziorak mnóstwo było stworów, dziwadeł, wiedźm itd.

Na trasie ostatniego parkrunu Mały Jeziorak mnóstwo było stworów, dziwadeł, wiedźm itd.

Autor zdjęcia: Michał Domka / Rezerwowe Psy

162, 92, 108 i 106 — to nie są wyniki uzyskane przez polskich skoczków narciarskich. To frekwencja, jaką cieszyły się pierwsze cztery biegi z cyklu parkrun Mały Jeziorak. Liczby te oznaczają, że parkrun zadomawia się coraz bardziej w Iławie.
"Zastanawiałem się dziś, czy wysiąść w Iławie, czy jechać dalej do Malborka. Nie miałem odpowiedniego stroju, więc pojechałem. Ale parkrun w Iławie coraz bardziej mi się podoba" — napisał internauta pod jednym z postów na faceboook'u parkrun Mały Jeziorak i nie jest to opinia odosobniona.

To się akurat zgadza: iławski parkrun od pierwszego biegu przyjął się bardzo dobrze, startuje w nim mnóstwo biegaczek i biegaczy z Iławy, jej okolic ale też wielu innych miast z sąsiednich powiatów i województw. Narodziła się nowa sportowa tradycja w mieście nad Jeziorakiem? Jak najbardziej! Mamy piękne okolice, trasa wokół Małego Jezioraka jest malownicza, więc śmiało można zapraszać do Iławy na kolejne biegi.


O idei parkrunów pisaliśmy już kilkakrotnie. Przypomnijmy jednak, w dużym skrócie: to ogólnoświatowa inicjatywa sportowa, w której nie liczy się wynik, tylko sam fakt uczestniczenia w czymś wspólnym, fajnym, bez niepotrzebnej napinki. Wyniki, owszem, są zapisywane dzięki specjalnemu systemowi elektronicznemu: w internecie można odnaleźć swoje rezultaty i porównać je z poprzednimi lub z wynikami uzyskanymi przez zawodników z różnych zakątków kuli ziemskiej. Biegi parkrun mają miejsce w ogromnej ilości miast i wsi na całym świecie. Zawsze w soboty, zawsze o 9.00.

Sprawą fantastyczną i nieoczywistą jest sposób na organizację tego wydarzenia. Otóż nie robi tego centrum sportu czy inna tego typu instytucja, tylko od A do Z za przeprowadzenie parkrunu odpowiadają sami biegacze (tak jest przynajmniej w Iławie). Za pomoc nie pobierają ani złotówki, a trzeba pamiętać, że co tydzień wolontariusze muszą z samego rana (dużo wcześniej niż o 9.00) wstać z łóżek i śmigać nad Mały Jeziorak, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Ostatni bieg do którego doszło, miał miejsce w sobotę 26 października. Organizatorzy postanowili przeprowadzić go w duchu (dosłownie) Halloween. Sami także się poprzebierali. Michał Trzebiatowski poganiający biegaczy z nożem kuchennym w ręku, mnóstwo stworów, dziwadeł, wiedźm itd. Efekt był znakomity! Poniżej zdjęcia z tego biegu.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak fajnie w Iławie przyjął się parkrun — mówi Dariusz Szuman, jeden z ojców-założycieli iławskiej imprezy biegowej.
— Nie jesteśmy dużym miastem, jednak startuje u nas wiele osób, nie tylko z Iławy — zauważa Szuman.

A w tę sobotę, 2 listopada kolejny bieg parkrun Mały Jeziorak. Przy okazji, już teraz zapraszamy na szczególny bieg, do którego dojdzie w sobotę 9 listopada. — Będziemy wówczas na sportowo odchodzić Narodowe Święto Niepodległości, wszelkie elementy patriotyczne będą mile widziane — dodaje organizator.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BOLO #2813172 | 176.221.*.* 2 lis 2019 20:23

  Na 11 Listopada, widziałbym bieg o Złoty Pierścień Burmistrza ale tylko dla Iławian dla M i K oddzielnie za I miejsce; za II o łańcuszek Przewodniczącego RM . Powiedzcie o tym Dawidowi

  odpowiedz na ten komentarz

 2. I słusznie #2811340 | 176.221.*.* 29 paź 2019 20:20

  szaleństwo syfu pseudo-zachodniej kultury

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. dereg #2811198 | 77.253.*.* 29 paź 2019 15:26

  w naszej kulturze nie ma czegoś takiego jak halloween. Mamy święta Wszystkich Świętych i Zmarłych. Szanujmy nasze tradycje, a nie amerykańskie trendy..

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5