Przyjmujemy zgłoszenia do Historycznej Gry Miejskiej

2019-10-25 11:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 10:05:40)
Już 16 listopada o godzinie 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie rusza Historyczna Gra Miejska. Organizatorem jest Fabryka Inicjatyw Obywatelskich, która zajmuje się edukacją obywatelską.
Część miasta stanie się planszą do gry, podczas której uczestnicy będą rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Na końcu czeka na nich krótka opowieść przewodnika miejskiego Dariusza Paczkowskiego oraz… atrakcyjne nagrody.

Tematem będzie kręta, powikłana i niejednoznaczna ścieżka do polskości w Iławie. Sięgniemy m.in. do plebiscytu z 1920 roku, przed którym dość aktywnie agitował za Polską Stefan Żeromski, oprzemy się także na historiach z czasów II wojny światowej i przejęcia niemieckiej Iławy przez Armię Radziecką, a także - czasów całkiem współczesnych.

- Gra będzie wprawdzie wymagała choć niewielkiej znajomości historii miasta – mówi prezes Fabryki, Edyta Kocyła-Pawłowska. – Ale proszę się nie martwić, będą podpowiedzi i ułatwienia. Może to być świetna lekcja historii dla nas wszystkich.

- Można się oczywiście wcześniej przygotować. Po źródła zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej – dodaje Justyna Jaskólska-Kurpiecka.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia przyjmowane są przez internet TUTAJ
Czekamy do 4 listopada. Kto pierwszy, ten lepszy, bo ilość miejsc ograniczona!

DLA KOGO TA GRA?
Do uczestnictwa zapraszamy osoby w wieku od lat 14 do 114 lat! W przypadku osób niepełnoletnich wymagany jest w drużynie pełnoletni kapitan. Drużyna musi liczyć 3-5 osób (z kapitanem). Zapraszamy przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, grup nieformalnych, grup pracowniczych, reprezentacje osiedli, harcerzy, amatorskie grupy sportowe i każdego, kto zechce się przyłączyć!


Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5